Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Számotokra mitől ijesztő,...

Számotokra mitől ijesztő, félelmetes egy horrorfilm? Mit szerettek egy horrorfilmben?

Figyelt kérdés
2023. júl. 14. 18:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Atmoszférateremtés,hangulat,vér.
2023. júl. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Én személy szerint nem félek amnyira a horrortól. Lehet azért mert már sokat olvastam horrort meg néztem.

Nekem ami tetszik: jó alapsztori, vér, hirtelen előugranak (hirtelen ilyedsz meg) meg szerintem az ilyesztő filmekbe nem normális házak kellenének hanem lerobbant sötét házak ahol titkos pince van meg ilyenek.


Most ennyi jutott eszembe :)

2023. júl. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én mondjuk szeretem, ha van egy jó sztorija. Meg azt is szeretem, ha nem finomkodik - és itt most nem arra gondolok, hogy fröcsögjön a vér, hanem merjék már megmutatni a kegyetlenségeket.


Például nemrég néztem meg a 28 nappal később c. filmet. Innentől


SPOILEREZNI

fogok, szóval ne olvasson tovább, aki nem szeretné tudni...

Egy valag kiéhezett katona kvázi fogjul ejtett két nőt és elkezdték őket mindenféle szép ruhákba öltöztetgetni, mikor az összesnek arra csorgott a nyála, hogy hát mikor dughatják már meg őket... ez annyira életszerűtlen! Mintha azok a katonák kib.szott kislányok lettek volna, akik barbi babákkal játszanak.

/SPOILER VÉGE


Pozitív példa - bár ez nem horror, hanem thriller - a tavalyi I Came By c. film.

Itt nem finomkodtak, megint spoiler jön:


SPOILER

Az egyik főszereplőt olyan lazán kinyírták már az elején, mint a huzat. És nekem baromira tetszett, hogy a film végére sem derült ki semmilyen trükkös megúszás, sem valamilyen csodálatos megmenekülés, nem... a csávót kinyírták, a hamvait lehúzták a wc-n, szevasz! :D

/SPOILER VÉGE


Szóval nekem az ilyenek.

2023. júl. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#1

"Atmoszférateremtés,hangulat" ezt bővebben kifejtenéd kérlek?

2023. júl. 14. 19:34
 5/9 anonim ***** válasza:
Én imádom a jumpscare eket. Vagy mikor nagyon lassan megy a kamera és valami ijesztő zene van alatta
2023. júl. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Számomra a lélektani félelmetesebb, mint a jumpscare
2023. júl. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is azt szeretem ha van háttérsztorija a gyilkosnak. Pl több száz évvel korábban meggyilkolnak egy ártatlan embert, és az visszajár gyilkolni.
2023. júl. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A történet atmoszférája.

Például az olyan helyszín ahonnan nem egyszerű elmenekülni, az aláfestő zene, hangok, effektek, játék a fényekkel, mikor a színész jól teljesít és átragaszt rád félelmet, idegességet. A titokzatosság. Az érezhető feszültség.

2023. júl. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én jobban szeretem egy horrorfilmnél, ha azt érzem, hogy egy szituáció akár a valóságban is megtörténhetne, és történik is. Azok az igazán ijesztő dolgok, amik befészkelik magát az ember fejébe. Amikor arra gondolsz, hogy ilyen emberek közöttünk is élnek, elsétálhatnak mellettünk, akár ismerhetjük is őket.
2023. júl. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!