Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az Imdb-n, ha egy film alul...

Az Imdb-n, ha egy film alul van értékelve, illetve fel az alapján kell megnézni egy filmet?

Figyelt kérdés

2023. jan. 19. 17:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Nem. Az alapján, hogy érdekel-e téged a plot, esetleg utánanézel spoilermentes kritikáknak vagy véleményeknek. A pontszám lehetne irányadó, de nem a premier időszakában történő kampányszerű és politikai alapú tömegesen véleménynyilvánítás alatt, hanem pár hónap után, ha már azok is értékelték végre akik megnézték.
2023. jan. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
Nem is azt jelenti, mint amit te hiszel. A túlértékelt azt jelenti, jobb az értékelése, mint amit érdemel. Az alulértékelt azt jelenti, kevésbé ismerik el, mint amennyire értékes. Te a jó/rossz értékelésű filmekre gondolsz.
2023. jan. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
69%
az imbd pontozás annyira nem reveláns. Vannak filmek amiket szándékosan feltolnak illetve lehúznak. Mint például a nemrégiben indult The Last of us sorozat. Extrém magas az értékelése holott csak egyetlen részt adtak le az meg egy fos
2023. jan. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%
Semmit sem KELL. Azt nézed meg, ami érdekel. Én pl. néha kíváncsiságból is megnézek nagyon alacsony pontszámú filmeket, hogy vajon mitől olyan rossz az.
2023. jan. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
A sharknado például nem véletlenül van lepontozva...
2023. jan. 19. 21:18
 6/14 anonim ***** válasza:
44%
Hát nem, mert az valóban sz@r. De azért én egyszer azt is végignéztem.:)
2023. jan. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
73%

Kettéválasztanám a 2015 előtti és utáni tartalmakra a pontozást. Előtte nem volt ennyire hangsúlyos az eltörléskultúra (nem mentek a film adatlapjára bármilyen vélt vagy valós sérelemre hivatkozva bosszúból lepontozni), utána viszont egyre kevésbé nézettség alapú a véleménynyilvánítás, hanem politikai állásfoglalás (nem azért értékeli 1-esre mert rossz a film, hanem mert nyomást akar gyakorolni valakire).

Ettől még lehet rossz is, amit rosszra értékeltek.

2023. jan. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%

Az értékelés csak a felhasználók ízlését tükrözi, és a nagy számok törvénye alapján ez az ízlés elég kommersz. De a legtöbb valamirevaló film azért 7-8 körül van így is.


Én inkább azt szoktam figyelni, hányan értékelnek, mert az mutatja meg, mennyire mozgatja meg az embereket a film.

2023. jan. 20. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 NTBS ***** válasza:
A saját ízlésed alapján néz filmet.
2023. jan. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"A sharknado például nem véletlenül van lepontozva..."


Az inkább már annyira rossz hogy már jó. Csináltak is vagy 6 részt belőle mert franchise lett. 4-5 millió dollárból forgattak egy egy részt. A franchise meg összesen vagy 5 milliárd dollárt hozott a konyhára . Sőt azon kevés filmek közé tartozik ahol nem nyomtak neki marketinget ezerrel mégis mindenki ismeri

2023. jan. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!