Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A mai filmek jobban tetszenek...

A mai filmek jobban tetszenek mint az ezredforduló előttiek?

Figyelt kérdés
2023. jan. 14. 09:06
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Vannak esetek, amikor jobban, és vannak, amikor nem. Például egy Bud Spencer-Terence Hill filmet bármikor újranéznék, vagy egy régi Disney mesét. A fekete-fehér filmeket viszont az esetek többségében nem szeretem, az első színeseket sem mindig, valamiért nekem unalmasabbak a régebbi filmek. A modern filmek izgalmasabbak, látványosabbak, az első évtized, és a második évtized első fele csinálta a legjobban, azóta csak romlik a minőség, és trash tartalmakat terítenek az asztalra... (Kivételek is vannak persze, például a Dreamworks, a Csizmás Kandúr 2 ráébresztett arra, hogy az a stúdió a legjobb animáció terén, így a kedvencem lett) A Disney például már mást sem csinál jóformán, mint rossz filmadaptációkat készít a régi mesékből, amik borzalmasan rosszak. Bár a Marvel elég látványosra tudja csinálni a filmeket.
2023. jan. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
Film függő. Pl a vissza a jövőbe 90-es hangulatát semmi nem tudja úgy hozni. Neha olyan jó nézni filmeket amikor meg nem voltak ezek a kütyük, bem ez tette ki az emberek életének 70%-at. Meg mas volt a felfogás ami látszik
2023. jan. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 TR75 ***** válasza:
61%
A Vissza a jövőbe 1985-ös film.
2023. jan. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%

Változó, rám az jellemző, hogy minden korszakban és műfajban megtalálom és élvezem a számomra élvezetes és személyesen megérintő filmeket.

Ha listáznom kéne a kedvenc filmjeimet (mondjuk egy top 20-as listában), akkor benne lenne az 1927-es "Metropolis" című film, akárcsak az 2022-es "The Northman", valamint rengeteg más a kettő között.


A különböző korokban más filmkészítési tendenciák voltak jellemzők, hiszen más eszközök és lehetőségek váltak elérhetővé, illetve a társadalom igényei is hol jobban, hol kevésbé, de változtak. Szerintem nem lehet kijelenteni, hogy az egyik jobb, mint a másik, egyszerűen mások.

(Bár a nyolcvanas évek kifejezetten erős évtized volt mozis téren: "Back to the Future", "Dead Poets Society", "Amadeus", "Cinema Paradiso", "Aliens", "My Neigbor Totoro", "The Elephant Man", "Star Wars: The Empire Strikes Back", "Raging Bull", "Blue Velvet", "Ran", "Die Hard" és lehetne még sorolni.)


#1-es, ajánlom, hogy tekintsd meg a Studio Ghibli animációs filmjeit, nálam abszolút ők vezetnek animációs téren, illetve a Cartoon Saloon is törtet felfelé. (Viszont egyetértek, meglepően jó lett a Puss in Boots folytatása, bár szerintem tőlük mindig is a "How to Train Your Dragon" trilógia lesz a legjobb.)

2023. jan. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A mai filmeket a 2000 utániaknak tekinted, vagy még újabbaknak. Mert idén már a 2005-ös filmek is betöltik a 18-at, vagyis az elkészültük óta felnőtt egy generició, nem nevezném így őket mainak. Én a határt régi és mai filmek közé inkább 2009 (az év, amikor a Netflix bevétele felülmúlta a DVD eladásokat) vagy 2010-re (amikora Blockbuster csődbe ment) tenném.


Általában nem. Van néhány mai film, ami tetszik, de általánosságban egyre kevesebb az olyan, ami megüti egy igazi klasszikus szintjét.


A TOP100 filmemből 27 jelent meg 2000 után és csak 4 2010 után.

2023. jan. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha ugyanarról a filmről van szó,akkor általában nekem jobban tetszik a régebbi változat mint az újabb feldolgozás.

Vegyük mondjuk a Robotzsarut.1987-es eredeti filmben már maga a robotrendőr megjelenése,kinézete is jobb szerintem mint a 2014-es feldolgozásban.Meg a friss változat sokkal szelídebb.

2023. jan. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%
Nem szeretem a 2000-es évek közepe után készült filmeket. Teljesen felszínesek, giccsesek, hatásvadászok. Eltűnt minden eredetiség, kreativitás belőlük. Ráadásul ma már iszonyat rondák is, mert számítógéppel agyoncsesztetik a képet, átszínezik, így teljesen természetellenes hatást keltenek. Azon kívül nem tudnék egy klasszikust mondani az újak közül, míg régről minden évtizedben volt jó pár. Én csak 2005-nél régebbi filmeket nézek. És a fekete-fehéreket is szeretem. Bevallom, először nekem se tetszettek, de idővel megtanultam őket más szemmel nézni, és rájöttem, hogy gyönyörűek, ahogy a fényekkel, árnyékokkal játszanak, vagy amilyen szépen vannak fényképezve stb.
2023. jan. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%
Kicsit jobban szeretem a régebbi filmeket. Manapság a filmek nagy részének olyan műanyag érzése van a túltolt CGI miatt.
2023. jan. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Mai is vannak nagyon jó filmek, csak sajnos sokkal kevesebb (szerintem), régebben jóval több nagyszerű alkotásból lehetett “csemegézni” ! Ízlés dolga is, ami meghatározza a közvéleményt, de szerintem 1970-2010 között volt a filmgyártás aranykora, amikor még tartalmilag egyetlen filmet sem csaptak össze, hanem mindenben ügyeltek a részletek kidolgozására!
2023. jan. 15. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
86%

A legtöbb jó film, legalábbis amiket én szeretek, 1980 és 2005 között készült.

A mai filmekben rengeteg a giccs, unalmas vagy erőltetett a sztori, eleve nélkülözik sokszor az eredetiséget. A képi megvalósítás is sokszor pocsék, a CGI rengeteg filmben sokkal rosszabb, mint ha maszkokkal és hagyományos trükkökkel oldották volna meg az adott dolgot. Ráadásul egy csomó film borzasztóan sötét. A Harry Potter és a Félvér Hercegnek szerintem anno a felét nem láttam a moziban, olyan sötét volt a vásznon, a többi meg mélabús szürke. (Az a film mondjuk egyébként is az eredeti mű meggyalázása, de a pocsék képi megoldásai sok más filmre is jellemzőek.)

Ja és nincs egy olyan mai film, ami igazi klasszikussá válhatna.

2023. jan. 16. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!