Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mit lehet tudni a Disney...

Balasa Bence kérdése:

Mit lehet tudni a Disney gonosz oroszlánjának előéletéről?

Figyelt kérdés

Ő nem más, mint Zordon, Mufasza király fivére.



Természetesen az én gyermekkoromnak is része volt az oroszlánkirály, viszont idővel elkezdtem gondolkodni, hogy a filmekben/rajzfilmekben nem feltétlenül csak az lehetséges, hogy "a főgonosz gonosz, mert ő a főgonosz".


Ha befogadott egy oroszlánkölyköt (Kovu) akkor csak nem lehetett olyan sötét a szíve.



2022. máj. 31. 08:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A "Tale of two brothers" című könyv erről (is) szól.
2022. máj. 31. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de az utóéletét tekintve.. a Herkules című rajzfilmben Herkules fejét díszíti lenyúzott bundája.
2022. máj. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Jaj, nekem erről van egy kedvenc videóm, baromi jó képek/rajzok vannak benne összeszedve és a zene is király :]


https://www.youtube.com/watch?v=H1zQXFL5qnA

2022. jún. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ez nagyon érdekes.


Én ebből a videóból tudtam meg sokat, ez Mufasza és Zordon édesanyjáról, Uru királynéról szól:

[link]

2022. jún. 2. 09:55
 5/8 UshariScar ***** válasza:
Az oroszlán őrség című animációs filmben a bevezető részben elmesélik Zordon sztoriát és ha ez még nem lenne elég akkor a 3.évad 1.részben elénekli Zordon hogyan lett gonosz. (Minden Mufasa és egy idegen hibája) tehát az igazi gonosz Mufasa sőt ő is nevezte el Zordonnak a testvérét a sebhelyes arc végett. Igaz Mufasa csak poénkodott/fiatal volt és nem gondolta komolyan de ez a gúnynév adás megviselte a testvérét...
2022. jún. 20. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Na, tudtam, hogy senki sem születik eredendően gonosznak.
2022. jún. 20. 11:11
 7/8 A kérdező kommentje:

5


Tehát az új sorozatban így van, viszont sok angol rajongói írás szerint (sajnos csak rajongói, tehát nem hivatalos) Zordon igazi neve Taka volt, a szó szuahéli nyelven azt jelenti: akarat, vágy.


Kiskorukban jó testvérek voltak Mufászával, a később védjegyévé vált sebhelyet pedig az apjától, Ahaditól kapta. Vagy még kiskorában. vagy idősebb korában.

2022. jún. 20. 11:24
 8/8 UshariScar ***** válasza:
A Taka az igaz, egy hivatalos könyvben is így hívták
2022. júl. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!