Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Ryan közlegény megmentése...

A Ryan közlegény megmentése miért nincs benne a kötelező gimnáziumi tananyagban?

Figyelt kérdés
Ha nem is az egész filmet, az első fél órát mindenkinek illene megnéznie...

2022. ápr. 21. 16:29
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Mondjuk mert nem az a második világháború fordulópontja? Régen volt, de nekem a történelemórán azt tanították, hogy az egy fordulópontja a sztálingrádi csata 1943-as vége, mikor a német 6. hadsereg kapitulált februárban. A másik pedig a Csendes-óceáni hadszíntéren a Midway-szigeteki csata 1942 nyarán. Az 1944-es normandiai partraszállás katonai érdemeit nem lebecsülendő, igaz döntő vereséggel járt a Harmadik Birodalom részére, de nem fordulópont már. Sztálingrádban megtört a német hadsereg legyőzhetetlen mítosza, Midway-nél meg a japán Császári Hadsereg szaladt bele egy nagy pofonba ami nem kis arcvesztéssel járt számukra is.
2022. ápr. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Csak egy közepes propagandafilm. Semmi más.
2022. ápr. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor már inkább a Sztálingrád [link]


vagy a Das Boot [link]


A fentiek közül mind a kettő hitelesebben mutatja be a háború poklát szerintem mint a Ryan közlegény.

2022. ápr. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem aki nem bírja a vért annak eléggé megterhelő lenne.
2022. ápr. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

#4 komolyan van ilyen?

Én asszem 1991-ben 14 évesen láttam a bárányok hallagtnak-ot, nem bírtam nézni, ma meg a 11 éves unokaöcsém mesélget a horrorfilmekről, amiket a haverjaival néznek...magas az ingerküszöb.

2022. ápr. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
#5 egy barátom elájult a film egyik véresebb jeleneténél
2022. ápr. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%
Ne menjünk el a "Bárányok hallgatnak" irányába, mert a kérdés nem erre vonatkozik. A "Ryan közlegény megmentése" című film a bármilyen élethelyzet tipikus amerikai módon való megközelítése. A II. Világháborúban történt események nem így zajlottak. Maradjunk ennyiben.
2022. ápr. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát ettől független lehet sokan díjaznák, ha megnéznék.
2022. ápr. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert kevés a jófej tanár. nekem szerencsére médián anno gimiben fiatal tanárnőm volt és megnéztük például a Wantedet is órán.
2022. ápr. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
83%
Mi megnéztük töri órán az elejét. Magát a partraszállás részét, mert az rendkívül realista és hiteles módon van ábrázolva.
2022. ápr. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!