Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért szidják ennyien a...

Miért szidják ennyien a netflixet, hogy kevés a szinkronos tartalom miközbe ma már egy egyszerű titkárnő meg pultos is tud angolul és az angol nyelven sokkal jobb amúgy is mint az összecsapott szinkronos?

Figyelt kérdés
2022. márc. 21. 21:37
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Mert ostoba és korlátolt vagy.

Én tudok angolul mégis kedvelem a szinkront, ami egyáltalán nem összecsapott.

A magyar szinkron igen is jó, csak a sok proli ettől érzi magát valakinek, ha szidja.

Egy rakás színésznek jobb a magyar hangja, mint az eredeti.

Pl: Di Caprio, Al Pachino stb

2022. márc. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
1-es, pontosan. Nézze meg a kérdező Aragorn beszédét eredeti nyelven és Selmeczi Roland hangjával. Utóbbi sokkal jobb.
2022. márc. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Tévedsz kérdező. Az emberek 90%-a nem beszél olyan szinten angolul, hogy megértsen egy sorozatot vagy filmet és feliratosan nézni nem olyan élmény.

Én speciel beszélek olyan szinten angolul, hogy mindent megértek és mégis szeretem a szinkronos filmeket, sorozatokat, mert a magyar szinkron sokszor sokkal jobb, árnyaltabb, mint az angol eredeti szöveg, a jól képzett és tehetséges magyar szinkronszínészek pedig sokszor még emelnek is egy-egy középszerű angol/amerikai színész játékán. Egyébként pedig elhanyagolható azoknak a tartalmaknak a mennyisége, ahol lényeges valamiért az eredeti szöveg a szófordulatok, utalások, szleng szavak miatt (bár ebben nekünk magyaroknak nincs szégyenkezi valónk).

Én sem értem, hogy mostanában miért lett olyan divatos azt hangoztatni, hogy az eredeti jobb, szerintem ez egyszerű sznobéria és valószínűleg #1 válaszolónak van igaza, hogy ettől a hozzáállástól néhány ember "érzi magát valakinek".

2022. márc. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek nagy része egyáltalán nem beszél angolul, kb. 45 éves kor fölött lehetőség sem volt még akkor.

A fiatalok így-úgy beszélnek, de nem mindenhez elég.

Én pl. két nyelvet beszélek, ennek ellenére 90%-ban magyarul nézek filmeket, sorozatokat. Mert kényelmes, és mert a párom nem beszél angolul

2022. márc. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Megnézném egy Rick and Morty-t hogy élveznél felirat nélkül mikor úgy darálják a szöveget hogy másodpercenként elhangzik 4 mondat 3 különböző szereplőtől egyszerre :D na annál én is elgondolkodtam hogy újra kéne nézni szinkronosan mert még felirattal is lemaradtam a feléről szerintem.
2022. márc. 23. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%

5-ös: most direkt megnéztem egy Rick and Morty részt eredeti hanggal, felirat nélkül és tökéletesen érthetö.


A szinkronokat meg eleve nem szeretem, mert nem az eredeti szöveg, megváltoztatják azt, amiröl a film/sorozat szól.

2022. márc. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
2-es: az eredeti több szinttel jobb, mint a magyar szinkron!
2022. márc. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2022. márc. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
67%
Ne kelljen már még a szabadidőmben, szórakozás közben is befeszülve teljesíteni b+!
2022. ápr. 21. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!