Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » I smertek olyan filmeket, ami...

I smertek olyan filmeket, ami rock n roll-ról szól ? Ami a 70-es 80-as évek zenéivel foglalkozik mondjuk. A hippikről (mint pl a Hair) vagy a hair rockról (mint a The Dirt). Tehát ilyen mocskos rock n roll, csajok, buli, hosszú haj, bőr szerkó stb

Figyelt kérdés

Nálam az külön pluszpont, ha abban a korban játszódik, ugyanis láttam már pl a Woodstock a kertemben-t, ami mondjuk annyira nem tetszett, de ettől függetlenül akinek vannak ebben a témában tippjei, mindet írja meg kérem!! :D



Köszönöm szépen! \m/



2022. jan. 17. 23:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Ilyenekre gondolsz mint a Still Crazy, vagy a Rockstar?
2022. jan. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

The Doors

Majdnem híres

2022. jan. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Téényleg az Almost Famous!! az is kifejezetten jó film!!!!

Jó hogy eszembejuttattad ketteske!!

2022. jan. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Amiket írtatok azokat már be is szereztem :D

Ha akad még, akkor azt szívesen fogadnám, illetve kiegészíteném esetleg valamivel...

A kérdésben úgy fogalmaztam, hogy a rock n rollról szóljon leginkább.

Viszont érdekelnének olyanok is, amik nem feltétlen "csak" a zenéről szól, de abban a korban 70-80as években játszódik, motorok, menő kocsik, fények, bárok, tehát a zene plusz mintegy kíséret lehetne mellé.

De ez a kor meg a légkör ami számítana, hogy meglegyen.

Tehát öltözködésben, hajviseletben hozza azt az érát.


Ha ismertek ilyesmit, akkor azt is írjátok meg legyetek szívesek! :)

Köszi, és az eddigieket is!

2022. jan. 20. 01:08
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez inkább a disco korszak:


Club 54

2022. jan. 20. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát a rocknroll era az nem a 70-80as évek volt..

De nem az a tematika amit rommáfilmesítettek, ez tény. :)

2022. jan. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Cry Baby - igaz, ez még jóval a ‘70-80-as évek előtt játszódik. Még a kezdetek kezdetén, amikor az egész rock & roll, rockabilly irány megszületett, és a fiatalok az “úrikisasszony” és a jazz zenén kívül elkezdtek “keményebb” zenét hallgatni. Bár vicces, hogy az akkori generációnak még a kis Rock Around The Clock a világ “leghangosabb és legdurvább” zenéjének számított, ami akkor forradalmi volt. 😂 Hát, meg lehet hallgatni, elég vicces most elképzelni egy ilyen zenét ezekkel a jelzőkkel. 😅
2022. febr. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigieket srácok! :)


7es, én úgy vagyok vele, hogy egészen az 50es évek végétől -nekem- a Guns n Rosesig tart az igazán jó rock zene.

Ha azt nézzük, hogy az ő Appetite for Destruction albumuk 87es, de már az Use Your Illusion I-II zenéi is nagyjából készen voltak már 86-87re, akkor már nagyon nem maradt sokminden a 90es évekre, számomra.


Szóval a Rock Around The Clock még nekem úgy ahogy el is megy, nem feltétlen hallgatnám nap mint nap, de szoktam néha ilyesmit is hallgatni.

De azért az is sokat számított volna, ha rendes torzítókkal nyomták volna ezt a szólót :D


A lényeg az az, hogy a hippi mozgalom kezdetétől egészen a hair rockig bezárólag érdekel engem minden dokfilm, vígjáték, könyv stb...

De ennél a kérdésnél leginkább a filmek :)


Egyébként ezért is írtam, hogy 60-70-80 (90)as években játszódó filmek, amikben jelen van ez a hosszú haj, veszkó csizma, buli, szabadság téma, az érdekel.

Nem csak azok érdekelnek amik feltétlen együttesekről és a zenéről szól (ugyanis mint mondták, nem sok ilyen van) de ez a "rockos hangulat" jöjjön át a képernyőn :D


Ha valakinek akad még, az küldheti, nagyon köszönöm szépen! :)

2022. febr. 1. 18:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!