A Gyűrűk Urát és A Hobbitot milyen sorrendbe kell megnézni?
Ha csak a filmek érdekelnek, akkor
1. A hobbit (teljesen)
2. A Gyűrűk Ura (teljesen)
A kettő közt úgy 60 év eltérés van történetileg.
Ha más is:
1. A szilmarilok (könyv)
2. A még készülő Amazon-os sorozat
3. A hobbit (könyv/film)
4. Middle-earth: Shadow of Mordor (videojáték)
5. Middle-earth: Shadow of War (videojáték)
6. A Gyűrűk Ura (könyv/film)
7. The Lord of the Rings: War in the North (videojáték)
A szilmarilok tulajdonképp a világ teremtéstörténete. A sorozat elvileg több ezer évvel A Gyűrűk Ura előtt játszódik majd. A 2 Middle-earth játék a A hobbit és A Gyűrűk Ura közt van valahol. A War in the North meg a A Gyűrűk Urával párhuzamosan.
Gyűrűk ura 2.
A hobbit 3.
Gyűrűk ura 3.
A hobbit 1.
Gyűrűk ura 1.
A hobbit 2.
5
Mert van akit a történet érdekel. Annak meg úgy semmi értelme sincs, hogy megnézed 3 filmen keresztül, hogy hogy győzik le a legnagyobb gonoszt, minden happy, stb, majd meg szintén 3 filmen keresztül azt, hogy egy hobbit s pár törp milyen az előbbiekhez képest jelentéktelen dolgokat csináltak sétálás közben a múltban. A "Hiszen az alkotó is úgy akarta azt elmesélni." meg instant bullshit. A legtöbb filmsorozatnak a forgatókönyvírója vagy a rendezője se ugyanaz. Lásd pl MCU vagy DCEU.
Amúgy A hobbit pont előbb volt, de ez ne zavarjon. ;)
"A Gyűrűk Ura J. R. R. Tolkien angol író és filológus világhírű fantasy-regénye. A történet a szerző A hobbit (Szobotka Tibor fordításában: A babó) című korábbi munkájának folytatása. 1936 és 1949 között készült és 1954–1955-ös megjelenése óta világszerte több mint 150 millió példányban kelt el."
"A hobbit, Szobotka Tibor fordításában: A babó (eredeti címe: The Hobbit or There and Back Again, azaz A hobbit avagy oda és vissza) J. R. R. Tolkien eredetileg gyerekeinek írt fantasyregénye. Először 1937. szeptember 21-én publikálták az Egyesült Királyságban"
Mindig minden ilyen kérdésre egyetlen egy helyes válasz van szerintem: a kiadási sorrendben. Akkor is, ha könyvekről van szó, akkor is ha filmekről van szó, akkor is ha sorozatokról van szó.
Ha téged a filmek érdekelnek kifejezetten, akkor a Gyűrűk ura sorozattal kell kezdened, másképp egy csomó dolog lesz disszonáns, és a vissza (valójában előre) utalásokat sem fogod érteni. Persze nem vész el a teljes élmény, de az alkotók nem így akarták volna.
Teljesen egyetértek az ötös válaszolóval.
A kiadási sorrend pont hogy a legrosszabb nézési/olvasási sorrend, mert az egész sztorit élvezhetetlenné teszi.
Az alkotók meg amúgy általában csak pénzt akartak. Az olyanokról nem is beszélve, mikor még csak el sem olvasták a korábban megjelent műveket (pl Predator: Hús és vér)
"A kiadási sorrend pont hogy a legrosszabb nézési/olvasási sorrend, mert az egész sztorit élvezhetetlenné teszi."
A könyvek esetében is ezt mondanád? Nonszensz. Szerintem a Gyűrűk ura filmeket úgy targetálták, hogy az átlag néző nem olvasott egy könyvet sem. És ez biztosan így is volt, a könyvek igazán csak a filmek után lettek népszerűek.
A Hobbit trilógiát pedig úgy készítették el, hogy arra számítottak, hogy a nézők már látták előtte a Gyűrük ura filmeket.
Már bocsi, de szerintem hasonló szinten értelmetlen az általatok javasolt sorrend, mint amikor valaki a Star Wars filmeket is időrendi sorrendben javasolja megtekintésre, amivel pont az alapsorozat legnagyobb csavarják lövik le.
Ott van példának a Predator: Mindörökké éjfél - Hús és vér doulógia. Ami úgy született, hogy John Shirley csak a Predator filmeket látta, s nekiállt könyvet írni. Már akkor is volt egy kupac Predator könyv és képregény, csak szart rájuk. Így meg meg se számolom, hogy milyen hülyeségek s ellentmondások születtek...
Az írókat meg hasonlókat általában nem érdelkik, hogy ki mit látott s ki mit ért. Ott van pl The Promised Neverland 2. évada, ami még akkor is WTF, ha olvastad a mangát. Hát akkor ha nem... Az animét nézők nagy része meg nem olvas mangát. Így meg az utolsó részeket konkrétan nem lehet érteni, mert nem tudod, hogy ott a mangából mire utaltak.
A lényeg a pénz volt mindig. Szóval a kerek történetet kell inkább megcélozni. Az a biztos, s a logikus. Nem az amit egyesek belelátnak a filmkészítésbe.
Amúgy mi csavar van abban, ami már akkor is folyt a csapból, mikor én még gyerek voltam?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!