Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Star Trek univerzumában mi...

A Star Trek univerzumában mi választja el a kvadránsokat?

Figyelt kérdés

A Tejútrendszert 4 rèszre, azaz kvadránsokra osztják szèt a Star Trek sorozatokban, a törtènet legtöbbje az Alfa ès Bèta kvandránsban játszódik, e kèt kvadráns határán fekszik a Föld naprendszere is... Azonban a Gamma ès Delta kvadráns a sorozat szerint nagy távolságban vannak, 70 èvig tart oda az út a 24. századi tèrhajtóművekkel... csak tèr rendellenessègekkel (pl. fèregjáratok) illetve idegen technológiákkal (Borg, gondviselő) van kapcsolat ezekkel a règiókkal. A Gamma kvadránst egy nagy birodalom uralja, a Delta kvadráns pedig politikailag instabil ès fejletlenebb tecnológiájú fajok uralják.


Az èrdekelne, hogy vajon mi lehet a kvadránsok között, honnan tudhatjuk, hogy hol vannak a határok??


Vagy hogy lehet az, hogy a nagyobb birodalmak mint a Klingon vagy a Dominium hogyan nem terjedt át vèletlenül sem egy másik kvadránsba?



2021. nov. 7. 15:47
 1/5 Mojjo ***** válasza:
100%
Pont ugyanaz van a kvadránsok között, mint mondjuk Európa és Ázsia között: mesterségesen, önkényesen meghúzott határok. Ennyi. Be van húzva a Tejútrendszer térképére 2 vonal, ami 4 részre osztja azt.
2021. nov. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Tom Benko ***** válasza:

[link]

Ez alapján teljesen random lett kijelölve.

2021. nov. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Több térkép is van, ha ezeket tanulmányozod, akkor le tudsz belőle szűrni infókat:

[link]

2021. nov. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A kvadránsok felosztása elméleti, térképészeti - akárcsak az űrben kijelölt határok különféle birodalmak között.


A kvadránsok közti határvonalak ugyanolyanok, mint a Földön az egyenlítő, vagy a különböző térítők, sarkkörök, szélességi és hosszúsági vonalak. A tájékozódást, térbeli viszonyítást szolgálják.


Csillagászatban ráadásul fix pontok is kevésbé vannak, mivel a bolygók is mozognak valamilyen pályán, keringenek egymás körül, így valószínűleg a kvadránsok kiosztása is csak hozzávetőleges. Esélyes, hogy viszonylag fix, vagy jól meghatározható helyzetű csillagokat összekötő vonalakat használtak viszonyítási alapként.


Hogy miért nem közlekedtek a különböző fajok egyik kvadránsból a másikba, arra a magyarázat pont a távolság. Ahogy a Voyagernek 70 évig tartana hazajutnia a Delta kvadránsból az Alfába, ugyanúgy a többi hatalomnak is hasonló időbe telne a saját technológiájával eljutni oda.

A Borgnak is nagyon sokáig tartott, pedig nekik sokkal fejlettebb technológiáik vannak.


Persze sok múlik azért azon is, hogy mikor mit akarnak a forgatókönyv írók beleírni a sorozatba, mert mégis csak egy kitalált történetről van szó, nem valós történetről, pláne nem valós fizikai törvényszerűségekről...

2021. nov. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A tér és az idő :)
2022. febr. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!