Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Star Trek Voyager elején...

A Star Trek Voyager elején amúgy ki lehetett volna lőni a Gondviselő űrállomását, miközben kiküldik a hazajutáshoz szükséges impulzust, vagy esetleg a távolból felrobbantani?

Figyelt kérdés

A Star Trek világ szabályai szerint, illetve esetleg azokat az eszközöket figyelembe véve amikhez a környéken hozzáférhettek!

Vagy ez lehetetlen lett volna?



2021. nov. 1. 15:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Felrobbantották, ez benne van a részben. Ha nem tették volna, hazajuthatnak, de az Ocampákat lerohanhatták volna a Kazonok, plusz megszerezhették volna a technológiát. Plusz ha hazajutnak, akkor hol marad a sorozat többi része?

Ilyesmikről mi, a rajongók is vitatkoztunk anno, amikor még friss volt a filmsorozat, de beláttuk, el kell fogadnunk, amit a sorozat készítői kitaláltak.

Egyébként tudtad, hogy a Star Trek történetében a Voyageré volt a legdrágább pilot epizódjai? Egyszer próbáltak más kapitánnyal (Genevieve Bujold), de ő csak halvány utánzata volt Janewaynek, ő nem is Kathryn volt (Nicol Janeway), ezt a keresztnevet Kate Mulgrew szerette volna. Bujold kelletlenül játszotta, jó is, hogy lecserélték. Viszont a vele forgatott részeket újra kellett forgatni, de aztán a Kate Mulgrew-eseket is, mert először rossz volt a frizurája. :)

2021. nov. 2. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Rengetegszer láttam a sorozatot, tudom, hogy felrobbantották. :)


Itt az a lényeg, hogy az impulzus kiküldése közben is fel lehetett-e volna, vagy valahogy a távolból.


Igen akkor ott mindjárt véget ér a sorozat. De csak technikailag kíváncsi vagyok rá, hogy amúgy fel lehetett-e volna okosabban robbantani, úgy, hogy hazajutnak. :)

2021. nov. 2. 10:56
 3/4 anonim ***** válasza:
Szeretem a Treknológiát, de régen merültem már részletesen bele, mégis az a véleményem, hogy nem lehetett volna úgy robbantani, hogy közben haza is jusson a Voyager.
2021. nov. 3. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az bizonytalan, hogy magát az állomást használva a hazajutáshoz, menet közben meg is tudják semmisíteni, de még hazajussanak. Ehhez keveset tudunk a technológiáról és bizonytalan is.


Időzítéssel biztosan meg tudták volna csinálni, de akkor bizonytalan lett volna, hogy vajon tényleg sikerül-e megsemmisíteni, vagy a robbanás előtt még esetleg történhet valami, ami megakadályozza. Hátra hagyhattak volna valakit (pl. Neelixet), hogy egy űrsiklóról gondoskodjon, hogy sikerül, de ugye bármilyen támadás, vagy egyéb is közbejöhetett volna és ez túl nagy kockázat.


Mondjuk ez egy olyan probléma, amihez hasonlókat bármelyik sorozat bármelyik epizódjában rutin szinten megoldanak mindig - de most nem sikerült, mert ez volt a forgatókönyvben...

2021. nov. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!