Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért sorolnak egy csomó...

Miért sorolnak egy csomó drámát vígjáték kategóriába?

Figyelt kérdés

És akik ezeket csinálják, miért teszik? Illetve miért nem nézik meg a filmeket, mielőtt idióta tartalmakat írnak hozzájuk? És még pénzt is kapnak érte. Nincs vmi felügyelet, ahol ellenőrzik ezeket? Vagy csak engem idegesít ez piszkosul?

( Csak példa) Egy gyermek halála. Kategória: vígjáték, dráma, családi.

Egyáltalán hogy az istenbe lehet egy nehéz drámához odaírni, hogy vígjáték?

Érti ezt valaki?



#film #kategória #dráma-vígjáték
2021. szept. 5. 10:30
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
A dráma gyüjtöfogalom, ebbe tartozik a végjáték meg a tragédia is!
2021. szept. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%
A dráma az egy műnem, két fő műfaja a tragédia és a komédia. Ezért tartozik a "vígjáték" a dráma műfajába.
2021. szept. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
#2 Csakhogy filmek esetében nem ebben az értelemben használják a dráma kifejezést.
2021. szept. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
30%

Na ezt én se tudom, már ha egyáltalán tényleg így van, én még nem hallottam/olvastam ilyenről! :/ A vígjáték és a komédia vicces műfajok, amiknek célja a nevettetés, a dráma viszont szomorú, lelkileg megérintő műfaj, amibe a tragédia tartozik, tehát 2 nagyon ellentétes műfajról van szó!

Viszont ritkább esetben, de a kevert műfajokban ilyen filmek is vannak, amiben mindkettő benne van! Nem ilyenre gondolsz, kérdező? Vagy egyáltalán kik és milyen filmekre írták ezt? Amúgy kevert műfajból most például 3 film is eszembe jut, amikre mindkettő igaz!:

Az utolsó szőke bombázó

Nagy Hal

Életfogytig

2021. szept. 6. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%

2-es vagyok

A filmek esetében is ugyanazon értelmezés szerint alkalmazzák az egyes kategória besorolásokat, mint ahogy válaszomban írtam. A filmdráma a legnagyobb filmes műfaj, aminek sok alműfaja van (pl. romantikus film, filmvígjáték stb). Ide tartozik a thriller, a melodráma, a történelmi dráma, és általában az életrajzi film is. Ennek megfelelően egy filmet lehet drámának nevezni és ugyanakkor romantikus filmnek is, és lehet drámának nevezni, de vígjátéki elemeket is tartalmaz, ezért dráma-vígjáték. Szigorúbb értelmezésben a dráma története „nem végződik jól”, az ilyen film megnevezése „romantikus film” helyett inkább „romantikus dráma”.

Csak néhány, ami hirtelen eszembe jut:

Életrevalók - dráma-vígjáték

Az ördög Pradát visel - vígjáték-dráma

A bakancslista - vígjáték-dráma

Patch Adams - komédia-dráma

Julie és Julia - komikus filmdráma

Félelem és reszketés Las Vegasban - vígjáték-dráma

Becéző szavak - vígjáték-dráma

Lesz ez még így se - vígjáték-romantikus dráma


Az "Egy gyerek halála (A stoning in Fulham County, 1988)" , ha erről a filmről kérdeztél Kedves Kérdező, az valóban a szó legszorosabb értelmében vett "filmdráma", nem tudom ki írt ilyet róla, hogy vígjáték.

2021. szept. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk odaírhatnád, hogy melyik oldalon láttad...
2021. szept. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!