Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Keresek egy filmet(?)

Keresek egy filmet(?)

Figyelt kérdés

Egy nagyon régi, magyar filmről van szó, néhány éve láttam a youtubeon, azóta kutatom.

A történet lényege, hogy a szegény és fiatal diák fiú elutazik egy városba tanulni és tanításból tartja fenn magát.

Beleszeret egy osztálytársa húgába, egy ideig élik is a szerelmesek boldog életét, de eltiltják őket egymástól.

A fiú elköltözik, a lány máshoz megy, de sok évvel később találkoznak, majd minden alkalommal, amikor a fiú “hazamegy” a lány meghívja ebédre, de a fiú sosem megy el.

A végén aztán megjelenik, amikor már mindketten idősek.

A filmből még az maradt meg nagyon, hogy az elején belevésték a nevüket vagy a dátumot egy padba.

1930-50-es évekbeli film lehet.



2021. máj. 2. 15:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy abban az időben rengeteg magyar film készült. Szerintem csak olyan fog cím szerint is emlékezni rá, aki ezzel foglalkozik. A helyedben írnék az MTV közönségszolgálatnak, útba igazítást kérni, kihez fordulhatsz a kérdéseddel, illetve a Magyar Filmarchívum munkatársainak is, biztos van valamilyen elérhetőségük.
2021. máj. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, megpróbálom! Én már nagyon sokféleképpen próbáltam megkeresni, de olyan mintha elnyelte volna a föld :)
2021. máj. 2. 16:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Esetleg megpróbálhatod itt megkeresni:


[link]

----------------------

Vagy itt olvasgatni az azokban az években készült filmek tartalmát.Hátha szerepel közöttük (volt olyan film amit így találtam meg):

[link]

2021. máj. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így sikerült megtalálnom! A Nászinduló volt az! :)
2021. máj. 3. 09:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!