Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szoktatok manapság DVD vagy...

Szoktatok manapság DVD vagy Blu-ray lemezen filmeket nézni ? Mit gondoltok ez már kihalt és alig használ valaki ilyeneket már ?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 30. 11:54
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Rendszeresen szoktam, sőt, szinte csak azt nézek. Nem is tudom mi máson kéne? Tévében? Azt már nem, unom a sok hülye reklámot.
2021. ápr. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szoktam, tulajdonképpen nemrég kezdtem Blu-ray lemezeket gyűjten.

Az biztos, hogy a filmezés ezen formája nem halt ki, nem hiszem, hogy a fizikai formában megjelő filmek belátható időn belül eltűnnének. Az más kérdés, hogy egyre inkább egy szűk réteg hobbija lesz, és a többség inkább a streaming felé fog fordulni.


Külföldön számos olyan kiadó van, amely rendkívül igényes kiadványokkal örvendezteti meg a filmkedvelöket, többek között ilyen a Criterion Collection, az Eureka Entertainment vagy az Arrow Films is.


Szemléltetőnek itt van két Criterion kiadvány:

[link]

[link]


Nehezen tudom elképzelni, hogy a fent látható, vagy azokhoz hasonló megjelenéseket ne szeretné a polcát tudni egy filmkedvelő.

2021. ápr. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
Nem, mert feleslegesnek tartom érte pénzt kidobni. Tévét nem nézek. Amit meg szeretnék nézni, azt vagy letöltöm, vagy online nézem.
2021. ápr. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én még a VHS gyűjteményemet sem dobtam ki.:D Nálam lesz helye mindig a letűnt technológiáknak is, szeretem az új dolgok mellett a régit is, lelkük van mint a bakelitnek.:D
2021. máj. 1. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én régen kukáztam a vhs kazettáimat. Pedig lehet újra lehetett volna hasznosítani ,de nem néztem ennek utána és ez kicsit bánt,hogy valószínű az égetőben végzi. Vagyis végezte.
2021. máj. 1. 08:54
 6/7 Hintalow ***** válasza:

A videokazettákat 6-8 ève szüntettem meg, a dvd-k nagyrèszèt kb 3-4 ève.

Blu-ray meg soha sem volt

Mèg van egy adag a kedvenc animációs sorozataimból (csak tároló mèdiumkènt, nem műsoros dvd)

De már olvasó sincs a gèpemben több ève.

Nekem nem èri meg, csak ott van a polcon porcsapdának, bármilyen mai tv-n egy dvd felbontás "inkább kösz nem" kategória, ès előbb jön le online/tölt be a stream, mint megtalálnám a polcon.

Az már csak hab a tortán, hogy a tartalomfogyasztásom jó rèszèt animèk teszik ki, ott meg nem sokra mennèk bármilyen lemezfètissel.

2021. máj. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én veszem a blu rayeket,de az tény,hogy nagyon szorul vissza a fizikai formátum.Úgy vélem ,hogy ez azért nem annyira globális jelenség.Magyarországra nagyon bénán lett bevezetve mivel még nagyon mentek a dvd-k,akár 200ft is vehettél komoly filmeket és a lakosság körében még nem volt elterjedve uhd-s tvk sem nagy számban.A másik szempont az,hogy a magyarok a torrentezés világbajnokai és a bluray filmek nem nagyon "olcsósodtak" le,így tényleg eldölt az ingyen letöltés/5-6000ft per film közötti dilemma és a stream térhódítás is odavert rendesen.

De külföldön nem ez a helyzet,jómagam ebayröl rendelek és látom,hogy majd minden filmet kiadnak számtalan kiadásban a régi filmekröl sem megfeledkezve.

Gyűjtőszenvedély és filmrajongás azért kéz a kézben kéne,hogy járjon...

2021. máj. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!