Számítógépen hogy lehet filmeket megnézni?
Meglepődtem, amikor láttam, hogy sok mai számítógép-házban már nincs optikai meghajtó (DVD író-olvasó). Ha ilyen házat/laptopot választunk, elütjük magunkat attól, hogy egy boltban megvásárolt filmet megnézzünk a gépen. Marad a youtube, meg néhány szegényes filmkínálat.
Sok weboldal van, pl.: DVD-film tár, ahol lehet lemezen filmeket megvenni, megrendelni.
De online nem lehet filmet vásárolva megnézni, mert a számítógépes játékoknál ismert Steam oldalhoz hasonló filmletöltős oldalak nincsenek. Ha meg vannak is, nincs semmi tájékoztatás, hogy hogyan kell használni. Mire betöltenék egy filmet, lefagy az egész. Marad tehát a DVD film nézés lemezről, vagy a torrente.
#2
Jó pár éve. Nagyon, nagyon sok éve. Akkor ia csak ja budget kártyákról van szó. A hangkártyák piaca szimplán azért szorult vissza, mert integrált van, így már nem kell venni, hogy legyen hang. A minőségükhöz semmi köze.
Torrente... 😀
Nem értem a problémádat igazából. 2008-ban írtam egy beadandót egyetemen a háttértárolókról, kb. mindent megemlítettem a mágnesszalagos egységektől a Bluray-ig. Felvetettem, hogy a jövő valószínűleg az online, felhő alapú adattárolásra fog áttérni, ami pl. a DVD és Bluray végét is fogja egyszer jelenteni. A VHS már halott, itt-ott lehet még kapni, de kuka, az optikai adattárolás kinyírta. Talán egyszer majd HDD/SSD se kell a számítógépekbe, legalábbis akkora nem, mint most kell. Minimális méretű, ami futtatja azt a programot, ami a távoli szerverre való csatlakozást teszi lehetővé. Már létezik. Vállalatok előszeretettel használják, nem kell konkrét PC, csak egy kis "kenyérpirító". Nyílván internet nélkül az ilyen nem is megy, használhatatlan. De lehet az internet is olyan lesz, mint az áram, vagy a víz. Felkapcsolod, megnyitod, van. Az optikai technológián lévő net ilyen. Nyilván hibák előfordulnak, de a réz vagy koax (docsis) alapú nethez képest sokkal stabilabb.
Persze, az más, ha az ember gyűjt valamit, az megveszi a lemezes változatot. De akinek ez nem fontos, az Steam-en megveszi pl. a játékot. Vagy előfizet az HBO GO/Netflix-re és elindítja a filmet. Nincs szüksége lemezes változatra, hiszen a példaként említett felületek folyamatos hozzáférést biztosít a tartalmakhoz. Az nCore-ról, torrentről meg sem emlékeztem még.
Letöltöd a filmet, felmásolod a filmet pendrive-ra, be az okos TV-be. Vagy NAS-ra töltöd, onnan meg stream-eled TV-re. Vagy NAS se kell, egy mezei Windows 10 is tudja "küldeni" okos TV-re a filmet, ha egy wifin vannak csatlakozva. Akkora háttértárolók vannak már (TerraByte méretűek), olyan internetelőfizetések vannak már (Gigabit-es csomagok), hogy ha nem is jön 125 MB/másodperccel torrentről a film, csak mondjuk fele ennyivel, vagy mondjuk csak 10 MB/másodperc mert a csóró TP-Link 2,4 GHz-es wifijére csatlakozol... Gyakorlatilag percek alatt lejön egy film akkor is. Addig elmész budira, kaját csinálsz, stb.
Ezt a tendenciát látják pl. a laptopgyártók is, hogy az emberek már nem CD/DVD-re írják ki az adatokat, hanem pendrive-ra másolják, külső merevlemezre vagy feltöltik pl. a felhőbe (google drive, iTunes, dropbox). Sőt, fizetnek a több felhőalapú tárhelyért is akár. Ezért kivették az optikai meghajtót a laptopból, így rengeteg hely felszabadult, amit tudtak mondjuk a hűtésre fordítani (gamer laptopnál fontos) vagy több csatlakozóval tudták ellátni a terméküket.
Elmúltak már azok az idők, amikor az ember mókusként gyűjtötte a filmeket DVD-re torrentről. Úgy van vele, ha kell majd letölti még egyszer. Vagy megnézi Netflix-ről, onnan bármikor eléri.
Ha "gyári" DVD-t vagy Bluray-t vesz az ember, mondom, az más, az egy teljes kultúra, ezeknek az embereknek rendes házimozi rendszerük van, a lemezpolc pedig a szoba középpontja, vonzza a tekintetet, kb. mint máshol egy igényes könyvespolc. De nekik sem hiányzik laptopról az optikai meghajtó, mert nem a 15-ös képernyőn akarják a filmet megnézni.
Ugyanúgy járt az optikai meghajtó, mint a floppy meghajtó. Kikopott, mert felesleges lett.
"Ezért kivették az optikai meghajtót a laptopból, így rengeteg hely felszabadult, amit tudtak mondjuk a hűtésre fordítani (gamer laptopnál fontos) vagy több csatlakozóval tudták ellátni a terméküket."
Nem ez történt. Annyira elvékonyították őket, hogy már csatlakozó is alig fér rájuk. Hűtés szintúgy. 3-3,5 centi vastag 2 kilós laptopból lett 1 centi vastag 1 kilós. Egyik-másikról már az RJ45-öt is elhagyják, mert egyszerűen nem fér bele.
Az Acer Predator laptop minden, csak nem könnyű és vékony vagy ott van az Asus ROG laptopjai. Csak hogy legyen egy olyan szintű ellenérv, ami a túlzás miatt bagatell.
Persze vannak ultrabook-ok is, mint az Acer Swift sorozat, de ez két külön szegmens (Predator vs Swift), nem ugyanaz az árkategória, más a felhasználói bázis is, más célból vásárolják, pl. üzleti célból vs gaming. Az, hogy nincs ethernet csatlakozó bizonyos modelleken nos... igen, előfordul, de ez általában valami bizarr fétis lehet, aki ilyet vesz, az öntökönszúrással van egy szinten szerintem. De a gyártók is készültek erre, egy-egy modell több specifikációval érhető el, szóval azt nem mondanám, hogy az RJ45 szisztematikusan hiányzik minden olyan laptopról, amiről az optikai meghajtó is, csak azért, hogy laposabb és könnyebb legyen.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!