Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért van az, hogy mostanában...

Miért van az, hogy mostanában mintha kihaltak volna az igazán nagy filmek a mozikból?

Figyelt kérdés

Az elmúlt pár évben már alig néhányszor mentem csak el moziba, mert alig-alig tzalálkoztam olyan filmmel, ami igazán lekötne.Az egyik típus a lingy-langy vígjátékok sora, a másik pedig a felturbózott "látványfilmeké". Amikor egy ilyet megnézek, nem történik semmi különös, egyszerűen megnéztem egy újabb filmet és kész.

Míg régebben, ha felálltam egy remekmű után, igazi katarzist, megtisztulást éltem át, mintha átmostak volna. Nagyon hiányolom mostanában azokat az alkotásokat, ahol komoly színészi játék, izgalmas történet és természetes látvány fogad, ehelyett langyos színészek, bugyuta sztori, minden percre jutó CGI-trükkök és sokszor röhejesen nevetséges jelenetek láthatóak.

Azonkívül mintha alkotói válságban is szenvedne Hollywood, mert állandóan régi, főleg 80-as évekbeli rajzfilmeket (G.I. JOE, TRANSFORMERS) és filmsorozatokat ( Az A-csapat, Hulk) dolgoznak fel, de újat már nem tudnak nyújtani.

Szerintetek mi lehet ennek az oka?


2010. aug. 15. 12:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Én azt vettem észre, hogy sajnos egyre nagyobb az igény az olyan filmekre amiknél nem kell gondolkodni. Ha gondolkodni kéne akkor már nem értik a filmeket meg eleve fárasztó is, így szépen eltünedeznek a komolyabb, elgondolkodtató alkotások.

Én is hiányolom őket, de elvétve azért még lehet találni csak már nem lesznek belőlük sikerfilmek.

2010. aug. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Most megy a moziban az Eredet. Na az nagyon jó, ajánlom megnézni.
2010. aug. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Mindenkinek más az ízlése, és úgy tűnik, hogy te rossz filmeket-mozikat választasz. Azért ha benézel egy műsorújságba, akkor van bőven választék, csak lehet, hogy te vagy lusta végiglapozni. Egyébként színház szóba se jöhet szórakozásként, csak mozi?
2010. aug. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

De, időnként szoktam színházba is menni, de az már egy kicsit másabb, oda nem beülök, hanem rákészülünk, az egész család szokott menni.

A mozik terén most már egyébként nem szoktam olyan sokat e Plaza-ba járni, gyakran inkább egy kevésbé ismert filmeket sugárzó mozit keresek fel.Pl. kedden tervezem megnézni a Bombák földjén-t, arról jókat hallottam.

Utolsó igazi nagy élményem egyébként 6 éve volt, akkor Az utolsó szamuráj után álltam fel úgy, hogy "Na, ez igen! Ez film volt a javából!"

2010. aug. 15. 12:51
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is ugyanezt vettem észre, mint te, kérdező, alig látok egy-egy olyan filmet, amire azt mondanám, hogy "érdekes, szívesen megnézném", szinte mind a "ááá, unalmas vagy tipikus amerikai" kategóriába tartozik :'(
2010. aug. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Esme.avantgarde ***** válasza:

Azért van több buta film, mert az emberek ki karnak kapcsolni agyilag,testileg...nyálcsorgatósan álmodozni a monoton munka után...beszívni az izgalmat ami az életükből kimaradt...előbb keresik moziban a szexet,szerelmet,adrenalint mint a filozófiai eszmefuttatásokat.

Választék azért van... most néztem a Mr.Nobody-t, ami nagyon amcsinak tűnt...az is,de a mondanivalója jó,a képi világa is. Ja meg nézz Tim Burton filmeket :D

2010. aug. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!