Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A vaják mit csinálnak olyankor...

A vaják mit csinálnak olyankor ha a megbízó nem fizeti ki őket? megölik?

Figyelt kérdés
Ha egy vaja, pl Gerard teljesíti a szörny megölését, de utána az emberek nem fizetik ki, akkor megölik az embert? Vagy szó nélkül továbbállnak? Lehet hogy ezért olyan rossza a vaják híre az emberek között, mert tudják hogy a vaják sok embert megöltek emiatt?

2021. jan. 10. 22:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ölnek embert, ha az az ember megpróbálja őket megölni. De semmi értelme nem kifizetni, mivel annak elterjed a híre és többé egy vaják sem fogadna el megbízást tőlük. Egy olyan világban, ahol a szörnyek mindennaposak, semmi hasznuk nincs abból, hogy átverjenek egy vajákot.
2021. jan. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A Witcher 3-ban volt egy ilyen küldetés. Geralt talál egy kiírtott falut, mint kiderül egy vaják a tettes, akinek elborult az agya miután nem fizettek és megpróbálták elűzni. Viszont az egy macska iskolájás vaják volt, akiknek eleve baj van a fejükben a mutáció miatt és Geralt reakciójából ítélve ez a kivétel, nem a szabály. Általában véve szerintem ez olyan, mintha egy szakembernek nem fizetnek: többet a környékükre se megy. Max. kiveri belőlük mert mégiscsak vaják-univerzum.
2021. jan. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem vaja, vaják :D Az az egyes szám eleve.

Egyébként nem érdekük nem fizetni, plusz abban a világban az adott szó még többet ért, ha felbérelték, tök természetes, hogy jár a fizetség.

És ahogy írták, ha nem fizetnének, nem kell hozzá gyilkos vaják, a következő arra járó szörny kinyírná őket.

2021. jan. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A vaják az egyes szám? Tehát a többes a vajákok? Na ezt se tudtam eddig.

Köszönöm amúgy a válaszokat, jogos amit írtok. :D

2021. jan. 10. 22:58
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen a többes szám a Vajákok :D

egyébként vagy ahogy elöttem írták: Kiverik belőlük, vagy (volt már erre példa) a meglepetés törvényét kérik.

A vaják nem igazán ölhetne embert ilyenkor, elvégre a törvény rá is vonatkozik, és jönnének érte a katonák, aminek köszönhetően elvesztené az összes munkalehetőséget az országban, még több vérbe kerülne kijutni, többé nem igazán mehetne vissza és még a vajákok nem igazán jó hírét is csorbítaná... mégjobban.

2021. jan. 11. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A meglepetés törvénye szerintem csak akkor érvényes, amikor előtte nem egyeztejlk még fizettségben (a várják kéretlenül segít) vagy eleve nem pénzbeli fizettségben egyeznek meg.
2021. jan. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem csodálom, hogy valaki nem tudja, hogy a vaják az többes szám! Mivel én magam nem ismerem a játékot és a könyveket, én magam sem tudtam volna, ha nem lennék elég öreg. Életemben az első ás utolsó alkalom, amikor ezt a filmsorozat előtt hallottam, az a Lúdas Matyi rajzfilmben volt, amikor a vajákos Biri néne megjelent a filmvásznon. Mivel voltam vagy 8 éves, mikor a moziban láttam az osztállyal, azt gondoltam, hogy az pattanásos bunkó nagy orrára vonatkozik ez a leírás. Aztán kiderült, hogy banya módjára kotyvasztott mindenfélét. Furcsa mód, több, mint 40 év elteltével sem találkoztam máshol ezzel a szóval.
2021. jan. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

7, az első mondatot még egyszer :D egyes szám :)


Egyébként a vajákos szó egyáltalán nem olyan ritka, attól, hogy te nem találkoztál vele. Igen, népies, igen, modern környezetben nemigen jelenik meg, mert nincsenek füves asszonyok, boszorkányok :D De ettől még létező szó.


Amúgy az eredeti wiedźmin szó is szójáték, nem akarok nyelvészkedni, valami olyasmi jelentése van, hogy a boszorkányok ismerője, és az ő tudásukkal bíró valaki. Az angol ezt a szójátékot a witcher szóval mint boszorkányvadász vette át (az -er végződéssel, mint pl hunter), áthallással a witchery szóra, szóval itt is benne van az, ami a lengyelben, hogy neki is vannak extra képességei.


A magyarba ezt nem igazán lehetett átültetni, plusz igyekeztek a fordításban a folklóros hagyományokra támaszkodni, így került elő a vaják, mint név. Nem vajákos, mert az ugye mégis mást jelent, de az áthallás valamennyire megvan.

Ebből az áthallásból viszont kimaradt a szörnyvadász lét hangsúlyozása, emiatt sokan rühellik is a magyar fordítást, akik a játékokon nevelkedtek.

2021. jan. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!