Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mennyit keres nagyságrendileg...

Mennyit keres nagyságrendileg egy szinkronszínész itthon?

Figyelt kérdés

Főleg a "nagy nevekre" gondolok, illetve amikor egy egész filmet végigszinkronizálnak főszereplőnek kölcsönözve a hangjukat, tehát nem epizodistákra meg pályakezdőkre.

Példának okáért Fekete Ernő leszinkronizálta Tony Stark (Robert Downey Jr.) karakterét a Bosszúállókban, ő azért kábé mennyi pénzt kaphatott? Csak nagyságrendileg, nyilván nem pontos összegek érdekelnek, nyilván azok amúgy se nyilvánosak. Csak arra vagyok kíváncsi, hogy ebből jól megélnek a híresebb szinkronszínészek?



2020. szept. 24. 14:04
 1/10 anonim ***** válasza:
17%
Gusztustalan dolog mások zsebében turkálni. :(
2020. szept. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

eléggé alulfizetik őket.

Tekercs-számra kapják a javadalmazást, egy tekercs az kb. egy jelenet az adott filmből, amiben szerepel.

2020. szept. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

tessék, itt egy cikk is róla:

[link]


"Csondor Katának van viszonyítási alapja: harminc éve, gyerekkora óta szinkronizál. Akkor, 1989-ben az egy és tizenkét tekercs közötti szinkronizálásért kettőezer forint járt, ma kettőezer-ötszáz és háromezer forint közötti összeg. Ez eleve vicckategóriába menően alacsony növekedés, ám lehet még fokozni: a tekercs a felvett szinkron alapegysége, még a digitális hangfelvétel előtti korból örökölt névvel, egy tekercs eredetileg nagyjából húsz másodpercnyi szöveget jelentett, mára azonban ez az időmennyiség akár másfél perc is lehet. Magyarán a bérek nagyjából huszonöt százalékot fejlődtek harminc év alatt, miközben ezért a bérért négy és félszer annyit kell dolgozni. "

2020. szept. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
10%
Ajjaj, 15 perc szinkronszínészkedésért csak huszonötezer forintot lehet keresni? Másfél órát is kell dolgozni egy átlagos fizetésnek megfelelő összegért? Azért mindennek van alja, most teljesen elvesztettem a hitemet a magyar szinkroniparban, amiért így kizsákmányolják őket.
2020. szept. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, csakhogy kedves 4-es, ők nem reggel 8-tól, délutan 4-ig dolgoznak, hanem amikor van munka akkor mennek, de van olyan, hogy nincs munka. Pl oké, kapott egy munkát és egy héten át folyamatosan veszik fel a szöveget, csakhogy utána egy hónapig nincs semmilyen szinkron munkája a színésznek. Ugyan így müködnek mondjuk a könyvkiadók. A közeppesen híres írok mondjuk egy kiadott könyvért átlagosan kapnak (hasra ütök, nem tudom mennyit) 2 milliót (ebből mondjuk 1 készhez, és a maradék 1 százalékokból). tök jó, nem? aham, csakhogy mondjuk míg megírja a következő regényét, simán lehet egy év is, tehát azt a 2 millát egy egész évre kell beosztani. Érted a problémát?
2020. szept. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%

A 4-esnek fogalma nincs az egészről!

Akkor is 1 tekercsnyi pénzt kap, ha ugyanazt a szöveget 5-10x kell újrafelvenni....

És amit az 5-ös is ír, hogy abszolút nem kiszámítható, kb. mint a kutya vacsorája... Vagy hívják, vagy nem....

2020. szept. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Értem, igen, a nagyon jól fizető alkalmi munka mellé sokan nem akarnak állandót vállalni, mert azokért a munkaórákért már közel sem kapnának ennyit, úgyhogy oda ők nem ereszkednek le.
2020. szept. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
... arról nem is beszélve, hogy ezek vállalkozói bevételek, a színész számlát ad. Tehát ez nem az ő nettó bevétele! Ebből adózik, könyvelőt tart fenn, és egyéb költségeit is fedezni kell!
2020. szept. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

(5-ös vagyok)

6-os, hadjuk őt. Nem érti, ami nem baj, de nem is akarja érteni. Ő is csak egy olyan akinek az a baja, hogy van aki jobban él nála. El sem tudom képzelni, hogy az ilyen emberek milyen megkeseredett életet élhetnek😔

2020. szept. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Világos, nem tudsz mit reagálni, úgyhogy jön a személyeskedés. 8 órában dolgozni nem olyan menci mint a stúdióban pofázni egy mikrofonba, úgyhogy az én életem a szar, amiért erre rávilágítok, haha!
2020. szept. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!