Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Trónok harcában Daenerys...

A Trónok harcában Daenerys miért égeti fel komplett királyvárt?

Figyelt kérdés
Tudom, nem mostanában történt, de még mindig nem tudtam feldolgozni, és néha néha eszembe jut. Pl. ugye a nyolcadik évad vége felé Cercei azt mondja, hogy azért engedte be az embereket a Vörös torony területére, hogy Dany véletlenül se tudja megölni, ugyanis akkor le kell mészárolnia egy csomó embert. Ahhoz képest, mikor Dany megérkezik Drogonnal, szinte mindenki az utcákon bolyong, ahelyett hogy a Vörös toronynál lennének. Na meg az is, hogy kb tök felesleges volt felégetni az egész várost, elég lett volna ha rögtön megy a Red Keep-hez, szétégeti Cerceit meg esetleg járulékos veszteségként egy pár civilt akik ott vannak. Azzal még úgy meg tudtak volna békélni a népek, de ez kb csak hatásvadászatra volt jó. Én egyetértettem Dany döntéseivel nagy vonalakban, egészen persze addig amíg nem égette el azt a több millió embert. De egyrészt totál karakter idegen volt az egész, másrészt meg... Sz.r.
2020. szept. 10. 23:24
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem ami a sorozatban történik, az köszönőviszonyban sincs azzal, ami a könyvekben fog történni."

Még maga Martin nyilatkozta egyszer hogy a befejezés ugyanaz lesz csak az oda vezető út lesz más.

A Hodor-backstory pedig DnD szerint Martin ötlete volt (aztán ki tudja mit érdemes elhinni nekik). Az viszont biztos hogy DnD azért csapta össze az utolsó évadokat mert a Disney már belengette előttük egy Star Wars trilógia ígéretét (aztán elestek a lehetőségtől pont a GoT-befejezés miatti reakciók miatt, karma is a bitch...)

2020. szept. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Nem nyilatkozott ilyet. Pont azt mondta, hogy a könyvek és a sorozat két eltérő dolog.


Én nem azt mondom, hogy a Hodor/Hold the door nem történik meg, hanem azt, hogy nem ott és nem úgy, ahogy a sorozatban mutatták.

2020. szept. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Én sajnálom az egészet. Martin azt mondta h gyűrűk ura szerű befejezést szeretett volna, hát ez minden csak nem az.
2020. szept. 11. 17:50
 14/17 anonim ***** válasza:

Én bízok abban, hogy a tervben lévő tűz és jég dala sorozatok közül az egyik egy remake/reboot, amit a könyvek befejezése utána terveznek elkezdeni.

Ha a House of the dragon sikeres lesz, akkor hülyék lennének nem rendesen megcsinálni a fő sztorit is jól. A hbo kezében tudtommal nincs nagyobb fantasy cím, csak a tűz és jég. Jövőre meg az amazon ontja majd magából a gyűrűk urát, az idő kerekét, a netflix a vajákot, az utolsó léghajlítót, stb.

2020. szept. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Mivel a sorozatot nem is Martin fejezte be, hanem a két botcsinálta " rendező ".
2020. szept. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Meg tényleg olyan baromságnak tűnik az egész. Mármint nem értem mi értelme volt az egésznek. Daenerys is alapjában véve egy erős céltudatos karakter volt, viszont az totál érthetetlen, hogy azt akarják megetetni a néppel, hogy egyik pillanatban ártatlan rabszolgákért aggódik, meg bezárja a sárkányait akit a gyerekeinek tekint, mert elégettek valakit, utána meg konkrétan városok felégetésével fenyegetőzik ártatlanostul mindenestül.

Ez még ugye Quarth-nál volt, meg Mereen-ben. Aztán hát ugye meg is tette, de ilyen ember egyszerűen nincs. Ha meg bolond valaki akkor az nem ilyen.

Még akkor láttam volna értelmét az egésznek, ha mondjuk a mások ellen vívott csatában veszti életét, vagy ha az egész másos dologból kihoznak valami értelmeset. De ez így szerintem nagyon gagyi lett, olyan mintha direkt azt csinálták volna, amit a nézők nem akarnak. A jelentéktelen Bran lett a király, Jon örök számüzetésbe került amiért megölte Danyt, Dany halott, Drogon egyedül tölti élete hátralévő részét, Sansa az idegesítő kis k.rva aki egy debil volt hirtelen hűde okos lett és ő lett észak királynője, cercei tök kegyes halált halt, és még sorolhatnám. Nem akartam teljes happy endinget, de egy nagyon epic véget lehetett volna csinálni az egészből. Még az is jobban tetszett volna ha Dany-ből Night Queen lett volna.

2020. szept. 11. 23:55
 17/17 anonim ***** válasza:
83%

Ha le akarták égetni Királyvárt, akkor nem értem, hogy miért nem Cerseinek adták a plotot? Nála tényleg beindul a megőrülés folyamata, az egész hatodik évad erről szólt. Nála volt a futótűz, ha nagy csavart akartak volna, akkor az 5. részben Cersei győz azzal a taktikával, hogy felégeti a futótűzzel Királyvárt. Ha akarják, akkor Dany is felrobban Drogonnal együtt vagy belezuhannak a black waterbe és úgy halnak meg. Aztán a red keep romjai közt Jaime leszúrja Cerseit az utolsó részben. (Már ha ahhoz ragaszkodunk, hogy Danynek meg kell halnia.) Cerseinek kellett volna lennie az őrült királynőnek.


De még száz másik ok miatt is éghetett volna Királyvár. Pl. Jorah Mormont nem gyógyul meg a szürkehámból és a városban kitör a járvány. A hideg miatt a betegség elvileg gyorsabban terjed, a növekvő őrület miatt Dany úgy dönt, hogy nincs más megoldás, mint elégetni a várost a fertőzöttekkel, hogy ne juthasson ki a városból a kór.

Vagy csak berobban a sárkánytűztől a futótűz és nem lehet megállítani.

Vagy a wightok ellepik a várost és ugyanúgy el kell égetni, stb.


Szerintem Rhaegal halála a legdühítőbb. Az tényleg nem szól másról, mint a sokkolásról. Meghalhatott volna a mások ellen harcolva vagy a Cersei elleni háborúban, helyette kilövik az égből, mert mindenki teljesen vak és hülye.


Mondjuk Viserioné sem volt sokkal jobb. De arról inkább már nem is mondok semmit. Pedig az egyik sárkányt arra is használhatták volna, hogy hasznossá tegyék Brant és a képességét, ha már akkor tudták, hogy ő lesz a király.

Helyette a mások használják, mert amúgy át sem jutottak volna a Falon. De azt nem sikerült megmagyarázniuk, hogy egy wight hogyan használ tüzet.

2020. szept. 12. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!