Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Leírná mindenki hogy szerinte...

Leírná mindenki hogy szerinte hogy ér véget a Lost - Eltűntek? Tehát teóriák...

Figyelt kérdés

Nemrég fejeztem be a sorozatot, és egyből a netre mentem magyarázatokat keresni, és hát több félét is említenek: már meghaltak, és a sziget volt a purgatórium, vagy hogy ezt az egészet vki álmodja, mondjuk jack de ennek ellentmond hogy nemcsak az ő szemszögéből van a sorozat stb stb

Ti mit gondoltok?



2020. aug. 26. 19:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne fan teóriákat keress, hanem Lindelof interjúkat, valószínűleg elmondta hogy mi volt az eredeti célja vele. A belemagyarázásokkal az a baj, hogy nagyon szélsőségesek tudnak lenni, teljesen elvonatkoztatva a műtől.


Én a készítőit tartom hitelesnek, azaz minden megtörtént abban az univerzumban. Nem voltak már eleve halottak, nem álmodta Jack az egészet, nem purgatórium volt a sziget, hanem minden valóság. Az utolsó rész pedig egy a cselekménytől független idősíkban játszódik, azaz nem közvetlen folytatása az utolsó előtti résznek.

2020. aug. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2020. aug. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
első: ha mindenki élt, akkor hogy is élték túl a repülőkatasztrófát? hisz nem volt ejtőernyőjük... Ráadásul 2x is lezuhant velük a gép
2020. aug. 26. 20:11
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

Nézd meg az Exiztens, az életjáték című filmet.

Ugyan erről szól, csak kicsiben.

2020. aug. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Vannak teóriák, de nem szabad azoknak hinni, ahogy az első is írta. Amit látsz, az megtörtént, kivéve a hatodik évadban azok a részek, amik a szigeten kívül történnek. Ugye az 5. évad végén megtörtént az incidens, amit Jack-ék okoztak, emiatt kellett 108 percenként nyomkodni a gombokat, amit ugye Desmond egyszer nem tett meg és lezuhant az Oceanic. (Ez egy paradoxon, nem kell érteni, csak elfogadni, a paradoxonokat nem lehet megmagyarázni, de tudjuk mit jelent).

A repülőn sokan utaztak és sokan meg is haltak, az, hogy túlélték 48-an (+farokrész és a pilóta) az szerencse, de mint tudjuk a sziget nem pusztán csak egy sziget. Ezért élhették túl. Ahogyan Locke is lábra állt és Rosenak elmúlt a daganat a fejében. Ezt megint csak elfogadni lehet, érteni nem, ugyanis misztikus sorozat.

A fő témája is a sorozatnak a hit és tudomány "harca", összeütköztetése. Ezek már elvi kérdések. Én nem vagyok hívő, de a Lost a kedvenc sorozatom és imádom az egészet!


Visszatérve a 6. évadra és a befejezésre. Megtörtént az incidens és ezzel egyidejűleg elkezdik bemutatni a halál utáni "életet", afféle purgatórium, ezt valahogy úgy kell elképzelni, hogy a halál után van, de nem a mennyben. Itt mindenki halott (Jack ugye a szigeten halt meg, lehunyta a szemét, Lockeot felakasztotta Ben, Jin és Sun megfulladtak a tengeralattjárón stb, ezek mind-mind megtörténtek!)

Akiknek a halálát nem láttuk (Hurley, Ben, Sawyer stb), ők is elhunytak később, csak azt a sorozat már nem mutatja be és mindenki abba a helyzetbe/állapotba/purgatóriumba/akármibe került, amit a végén is látunk és onnan léptek tovább együtt, a templomból. Ben nem ment be a templomba, mert ő még nem tud továbblépni az életben elkövetett bűnei miatt. Lehet úgy is fogalmazni, hogy vezekel.

Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok.

2020. aug. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én nem ismerem a teóriákat, én csak azt tudom mondani h én h értelmeztem miután megnéztem a sorozatot. Nekem úgy tűnt minden valóság ami ott történt viszont ami az utolsó évadban mutat a szigeten kívül az egy alternatív valóság, h mi történt volna ha nincs a sziget mert ugye vmelyik részben pont mutat egy jelenetet h a kamera lemegy a tenger alá és ott látjuk a Dharma falu játszó terét a víz alatt tehát a sziget el van süllyedve és igazából ezek a sorsok a sziget nélkül is összefonódtak volna vhogy. Kb ennyi.
2020. aug. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem a hatodik évad homályos


SPOILER, NE OLVASSA, AKI NEM NÉZTE


1. Ha Jin 3 év alatt tanult meg angolul (visszaugrottak 1974-be és 77-ben folyékonyan beszél angolul), hogy lehet, hogy Sun ultrahangjánál Jin hirtelen tud angolul? Mármint ő 3 évvel később kéne, hogy erre képes legyen, mert az angol tudását az eredeti idősíkban addigra nem szerzi még meg és, ha próbálják egyesíteni a két univerzumot, akkor egyidőben kéne játszódniuk.


2. Ugyanígy, Jack az eredeti univerzumban 3 évvel idősebb, mint az alternatív univerzumban. Hogy lehet, hogy, ha megvágják az eredeti univerzumban az látszik az alternatívban? Nem 3 év után kéne látszania?


3. Egyáltalán, ha a szerzett sebek meglátszanak az alternatív univetzumban, hogy-hogy a szereplők java nem esett össze holtan (elvégre ők meghaltak már az eredeti univerzumban)?


4. Ha az alternatív univerzumban történik velük valami, az miért nem látszik meg az eredetiben?


5. A sziget szíve tette a feketeruhást füstszörnnyé. (Jacob leütötte, belökte a világító barlangba, a pasi füst lett).Amikor Desmond bemegy a barlangba és lemászik, lát egy csontvázat. Hogy a túróba nem lett egy füstszörny az alakból akinek a csontvázát látta Desmond? Jacob "anyukája" is mondta, hogy a halálnál is roaszabb vár arra, aki bemegy a barlangba és a csontváz nem a feketeruhásé volt, mert az ő testét máshova tette Jacob.


6. Nem értem egyáltalán, hogy mi ez a barlang. Jacobék "anyja" azt mondta, hogy a jóság van benne, de ettől még mindig nem világos, hogy mi ez a barlang pontosan és kitől kell megóvni.

2021. febr. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

#7-es válaszolok. #5-ös vagyok.


Ha azt a válaszomat elolvasod, akkor is választ kapsz egy-két kérdésre.


De haladjunk sorban.


1. Az "alternatív" világ nem úgy alternatív, hogy ott is élnek és ez egy másik idősík. Ez már a haláluk után van és a haláluk után kerültek ebbe az állapotba, amit alternatív világnak is lehet hívni, mert így történt volna minden, ha nincs a sziget. Tudod, mint a pillangóhatás. (Mondok egy hülye példát: Ha xy lekési a buszát egyik nap, akkor lehet nem ismerkedik meg a jövőbeli férjével, de mivel nem késte le, megismerkedtek, így ő lett a férje, lettek gyerekei stb stb...) Tehát ez egy "mi lett volna, ha nincs sziget" de valójában volt sziget, ekkor már nem élnek és ebben az alternatív világban (ami egy purgatórium vagy ahhoz hasonló) újra egymásra találnak azok az emberek, akik a valóságban ismerték egymást és hirtelen megjön minden emlékük. Pl Jinnek is megjöttek az ultrahangkor az emlékei és így aztán tudott angolul és emlékezett a Szigeten történtekre, meg mindenre, amik történtek vele.


2. Nem azért van megvágva Jack, mert megvágták a valóságban. Szó is esik róla, hogy gyerekkorában kivették a vakbelét, annak a hege van ott. Mármint az alternatív valóságban vették ki. Tehát, ha nem lett volna sziget.


3. Erre már válasz az első kettő válaszom.


4. Erre is.


5. Nem emlékszem erre a csontvázas dologra, ne haragudj. De ha újra megnézem a sorozatot és eszembe jut ez a kérdés akkor mindenképp megírom.


6. A barlangban van a Sziget szíve, ez is elhangzik. Ahogy látod is a 6. évad végén, amikor kíhúzott állapotban van a kő, akkor elkezd összeomlani a sziget. Ezért kell megóvni MINDENKITŐL, akik veszélyt jelenthetnek rá, hiszen a Sziget különleges. Gyógyító ereje van, különleges adottságokat képes adni (Jacob, Richard és az újabb és régebbi védők is kaptak), elektromágnesesség van ott stb.

A valóságban sem szeretnék a tudósok és más emberek sem, hogy elpusztuljon, mert ez óriási kincs és hatalom is, nem véletlen akarták uralni többen is. Legfőképp Widmore és Ben.



Nagyon szívesen válaszolok még, ha van még kérdésed.

2021. febr. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
83%
Kedves 8. Válaszoló. A hetes vagyok. Nagyon szépen köszönöm a választ!
2021. febr. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!