Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Amikor a filmeken alkoholisták...

Amikor a filmeken alkoholisták gyűlésére megy valaki, és bemutatkozik, akkor miért szokás egyszerre köszönni, hogy szia x.y?Ez a valóságban is így van?Miért?

Figyelt kérdés

#csoportterápia #gyűlés #alkoholisták gyűlése
2020. aug. 16. 16:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Támogatás ès befogadás gesztusa
2020. aug. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, így van a valóságban is. :)
2021. febr. 5. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Minden csoportnak (jelen esetben alkoholistáknak) szinte azonos szabályai vannak. Először is a székek körbe vannak elhelyezve, ezzel is jelezve, hogy ott mindenki egyenlő. Általában a segítő, akinek mindig ott kell lennie, kezdi meg a beszélgetést.(Ő általában egy gyógyult pl. alkoholista, aki megjárta a maga útját. 12 lépcső.) Új tag esetében fel kell állni, és mondani a keresztnevet, és azt, hogy :"Függő vagyok", "alkoholista vagyok" stb. ki milyen csoportot választ. Tilos a csoportban elhangzottakról másnak beszélni, személyt megemlítve! Megkérdezik kinek milyen problémája van, mit foglalkoztatja éppen. A többiek kérdezhetnek, hozzászólhatnak a témához.De egyesével, normálisan.
2021. aug. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezt fájt olvasni 3-as!

Ilyen gyűlésen nincs "segítő", mivel mindenki FELÉPÜLŐ vagy JÓZANODÓ alkoholista, így akire te gondolsz, az a gyűlésvezető, aki bárki lehet közülük, ha már egy ideje józan. Az igaz, hogy akinek bármilyen szolgálata van a csoportban, annak ott kell lennie, de ezek x havonta cserélődnek egymás között. Új tagként se kell felállni. Ha nem akar valaki megszólalni, még csak bemutatkoznia sem kell. Semmi se kötelező egy ilyen gyűlésen. Persze megkérdezik a gyűlés elején, hogy van-e aki először van ott. Azzal sincs baj, ha valaki csendben marad, bár azért ilyenkor az a tapasztalatom, hogy minden új elmondja, hogy hogy szólíthatják a többiek.

A másik, hogy nincs GYÓGYULT. A függőséget csak megállítani lehet, a tartós absztinenciával, de olyan nincs, hogy valaki meggyógyul, hiszen ha eltelik x év józanul, és újra iszik, akkor ismét ott találja magát, mint az AA előtt.

2021. aug. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!