Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Sikerült megtanulnotok angolul...

Sikerült megtanulnotok angolul sorozat/filmek által?

Figyelt kérdés
Számomra ez olyan hihetetlen dolog. Én németet tanultam,angolt még nem,de elszeretném kezdeni,mert jobban érdekel az a nyelv. Sokan azt mondják ők ezek által megtanultak angolul,de rajtam 1-2 szó ragad meg,meg persze azok amiket előtte tudtam (mindegy honnan). Szerintem azért ehhez kell egy alapvető ismeret,nem csak úgy megy,hogy mindig nézzük és akkor egyszer csak megtanulunk angolul. De lehet tévedek,ezért lennék kíváncsi a tapasztalataitokra.
2020. júl. 13. 13:37
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Nyilván kell egy alapszintű tudás, aztán a nagyja rád ragad.


Miből gondoltad, hogy nem kell?

2020. júl. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én sztorim: általánosban megtanultam az alapokat egy elég jó tanártól, tényleg foglalkozott velünk, nem csak odavágta elénk a feladatokat hogy nesze, oldjátok meg. Ballagás után kezdtem el telefonos, gépes játékokkal játszani (azelőtt is játszottam, csak nem olyan sokat, mert amúgy rossz tanuló voltam). A játékok 95%-a meg angolul volt, úgyhogy kénytelen voltam elkezdeni fordítózni, és megtanulni a szavakat, kifejezéseket. Ez volt 9-10. osztályban, utána elkezdtem a kedvenc filmjeimet angol felirattal, esetenként eredeti hanggal visszanézni. Csomó új kifejezést tanultam meg, sok új szó megragadt. Ehhez ugye még hozzájött a többi lehetőség angol tanulásra, zeneszöveg lefordítása, random cikkek angol szövegének lefordítása, hasonlók (azt megjegyezném, hogy középsuli 4 éve alatt maximum az első kettőben tanultam bármit). Ezek után az angol érettségim 92%-os lett, a hallgatási feladatot sajnos nehezen értettem meg. Szóval igen, sikerült megtanulni filmek által, de ehhez más is hozzájön, nem csak ezek által lehet nyelvet tanulni. Jó ha van egy hobbid, ami úgymond rákényszerít, hogy idegen nyelvet tanulj. Sok sikert, hidd el, nem nehéz! :)
2020. júl. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt egy alapvető ismeretem angolból, aztán nem régen elkezdetem sorozatokat nézni angolul és új szavak, kiejtések, illetve szerkezetek is jönnek, amiket még nem tudtam. Szerintem a sorozatnézés segít.
2020. júl. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az alapokat megtanultam 9.-ben az iskolában és utána már ment a filmek, sorozatok, zenék és számítógépes játékok segítségével.
2020. júl. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon sokat segített a nyelvtanulásban, hogy még gyermekkoromban angol és német nyelvű tévéadókat néztem éveken át. Angolul társalgási szinten tudok beszélni és főleg angol weboldalakat böngészek, angolul üzenek külföldi ismerőseimnek. Persze ehhez hozzáadódott az iskolai tanulás is, de számos alapvető szófordulat, kifejezés, kiejtés, na és persze kulturális utalás elsajátításában hatalmasat segített, hogy angol tévét néztem kiskoromban, úgy 3-tól 9 éves koromig. Főleg persze akkor még rajzfilmeket néztem, amiknek ritkán volt bonyolult nyelvezetük.

Németül egy összetett mondatot képtelen lennék elmondani és nem is tanultam iskolában, viszont ha megnézek egy német filmet, sorozatot, riportot vagy akár YouTube videót, akkor 80-90%-ban érteni fogom. Előzetes német ismereteim nem voltak, így kb. 3-4 évnyi német tévénézés kellett ahhoz, hogy alapszinten megértsem a nyelvet.

2020. júl. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem mindig is nehezen ment az angol. Sosem tudtam megérteni, hogy tudják az emberek megtanulni.

Egyik nyáron úgy döntöttem, hogy na akkor én is neki állok tanulni, mert így a büdös életben sem érettségizek le belőle. Szinte a fél nyarat ezzel töltöttem, és alig ragadt meg valami. Aztán nagyon sok sorozatot/filmet kezdtem angolul nézni, természetesen magyar felirattal, mert azt mondták páran, az segíthet kicsit.

Szóval szinte éjjel nappal angol nyelven néztem mindent és ez csoda módon annyira berögzült, hogy már csak azon kaptam egyszer a fejem, hogy már magyar felirat se kell. Persze ez nem egyből volt, kellett idő.

De nekem a koreai tanulással is így ment.

Szóval igen, lehet így tanulni, de nem csak ennyiből áll az egész.

2020. júl. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
En minden filmet, sorozatot angoluk nezek, angol felirattal hosszu evek ota. De mostanaban probalom felirat nelkuk, hogy szokjam. Mert pl ha moziba elmegyek, ott nincs felirat. Meg elkezdtem talk showkat nezni. Tok jo megertem a filmeket felirattal, viszont ha mondjuk hivatalos levelet kell irnom angolul, rendesen leizzadok vele. A nyelvtan is fontos. Azt viszont konyvekbol lehet csak megtanulni.
2020. júl. 15. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!