Melyik a kedvenc 1 évados (és befejezett) sorozatotok?
Band of Brothers
Igaz történetet feldolgozó, történelmileg nagyon hiteles sorozat.
And then there were none: Agatha Christie Tíz kicsi indián/néger/katona/stb. regényének feldolgozása
Catch-22: A 22-es csapdája regény feldolgozása
Band of Brothers: 2. világháborús jelentősebb eseményeek feldolgozása
The Pacific: szintén, csak a csendes óceániai-ázsiai eseményekkel
Chernobyl: Csernobili katasztrófa feldolgozása
A fentiek mind minisorozatok, azaz előre le volt fektetve hogy fix epizódszámok lesznek lezárt történettel, amelyek akár egy hosszabb filmmé is összefűzhetőek. Azaz nem csak azért lett 1 évada, mert a rossz nézettség miatt nem rendeltek be többet.
Day Break: időhurkos akciósorozat, ahol a főszereplő minden reggel ugyanarra a napra ébred, és egyes cselekedetei befolyásolják a nap végkimenetét, miközben meg kell oldania egy ügyet. Emlékeim szerint rendőrös, és a családjához is köze van az eseményeknek, amit mindig újra kell kezdenie reggel.
Fear Itself: technikailag a listába tartozik, mert 1 évada van, de igazából horror antológia, minden rész más sztori 1 órában.
Generation kill és Over There: háborús akció sorozatok, amerikai katonák békefenntartóként vannak közel-keleti országokban. A második Irakban játszódik, az első már nem rémlik, de vagy Irak, vagy Afganisztán lehet.
Mad Dogs (US): heist sorozat egy baráti társaságról akik egyre durvább eseményekbe keverednek bele. Az azonos című brit sorozat amerikai remeka-je, csak a ott a 6 részes brit formátum miatt több évadra bomlik, a két sorozat története és karakterei közel azonosak (az egyik színész is), de eltérő a vége a két sztorinak, mindkettőt érdemes megnézni.
Major Lazer: animációs sorozat az azonos nevű zenei formációról, az egész olyan mintha trip alatt írták volna és trip közbeni nézésre lenne szánva, pszichedelikus látvány és elborult történet jellemzi, Diplo zenéivel, hangsúlyos a reggea és szubkultúrája benne emlékeim szerint.
Police Squad: 1982-es tipikus ZAZ-sorozat (abszurd humorral) Leslie Nielsen híres Drebin Felügyelő karakterével, ami a többi filmes vígjáték alapjául is szolgált.
Suntrap: brit vígjáték hasonló hangulattal, itt a főszereplő különböző abszurd karaktereknek öltözve nyomoz, miközben nagyon harsány és szürreális viselkedése van.
Sweet/Vicious: MTV sorozat, de nem bugyuta, nézd meg a trailt mert képtelen lennék megfogalmazni mi ez.
Wayne: Youtube exkluzív sorozat, ha tetszett az End of the f... world, akkor ez tőle ezerszer jobb. Ha nem tetszett, akkor pedig ezt nézd meg, mert jóval jobb. Vannak pedig irtó klisés karakterek meg 3 felesleges filler rész miközben talán 10 rész sincs, de a benne lévő erőszakkal eladja magát.
Who is America - Sacha Baron Cohen sorozata, aki Ali G, Brüno és Borat karakterei után létrehoz még 5-6 újat, amivel az embereket álinterjúkban vagy előadásokon átveri. Provokatív és szürreális, mégsem esik le az embereknek, hogy ilyen nem létezik. Például van olyan alanya, aki belebukik az interjún történetbe, vagy elmegy egy ultrakonzervatív városba ahol a feketéket is csak megtűrik azzal a közösségi fórummal, hogy ott fog felépülni a világ legnagyobb mecsete, és mekkora turizmusa lesz ennek.
A Hill ház kísértetei
Ha borzongásra vágysz :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!