Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Aki rossz filmnek fondolja a...

Simon Petrikov kérdése:

Aki rossz filmnek fondolja a Jokert, az tisztában van ezzel?

Figyelt kérdés
A Joker-nek egyszerű üzenete van, az, hogy mindenkinek meg kellene próbálnia empatikusabbnak lenni, mert mindenél betel egyszer a pohár, és minél kevésbé vagyunk empatikusak, annál több embernél telhet be. Erre mit látok ma egy oldalon? Hogy a Joker egy hazug film, ami úgy állítja be a főszereplőt, mintha valaha is jó ember lett volna, annak ellenére, hogy mit tett. Azt írták, hogy mivel azt tette amit tett, ezért igazából soha nem is volt jó ember. Dzóval hogy ne lenne jó film a Joker, hogyha annak ellenére, hogy egyszerű üzenete van, vannak emberek akik marhára nem értik, és ráadásul marha furcsa gondolkodással értik félre?

2020. jún. 18. 01:24
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Nem tartom rossz filmnek a Jokert, de olyan kiemelkedőnek sem, amilyen szinten megkapta a hájpot. Egy pofonegyszerű film volt, lapos és egyszerű sztorival, átlagos rendezéssel. Egyedül a színészi játék volt kiemelkedő, de az egyik kedvenc színészem, aki a főszereplő volt, másban nyújtott jobb alakítást is. (Utólag olvastam is, hogy nem volt mindig jó kedvében.)

A Joker egy olyan film, ami kicsit művészibb az átlagnál, de azért még könnyen érthető, sokak számára ismert karaktert használ, sokak számára azonosulható. Egy tömegeknek szánt termék.


Szóval, ez alapján a véleményem: Attól, hogy egy filmnek van valamilyen üzenete, nem feltétlenül lesz jó vagy rossz. És egy filmnek nem feltétlenül lesz ez vagy az az üzenete, hanem egyszerűen tálal egy sztorit, amit aztán mindenki úgy gondol tovább, ahogy akar.

2020. jún. 18. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1:


Ezzel valamennyire egyetértek. Nem gondolom azt, hogy a Jokermél ne lenne viszonylag sok jobb film, csak azt, hogy akárhogy is nézem, azért legalább annyi filmnél jobb is.

2020. jún. 18. 01:37
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezek az emberek a valóságban sem vállalják soha a felelősséget, akkor miért pont egy film hatására változna meg a véleményük?

Már vagy 1000 ilyen film készült, Carrie, iskolai lövöldözős filmek, 13 reasons why stb.

50-40 éve vannak ilyen filmek/sorozatok/könyvek és a probléma még mindig létezik. Szóval újat nem mond. Más filmek is elmesélik ugyanezt a sztorit, csak más köntösben.

2020. jún. 18. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3:


Attól még jó film marad szerintem.

2020. jún. 18. 01:53
 5/8 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem meg mindenkinek más a jó... nem tetszhet mindenkinek ugyanaz...

Van olyan, aki a romantikust szereti, de van olyan is, aki meg a horrort... ez nem üzenet/nem üzenet függő... ez emberfüggő

2020. jún. 18. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én kifejezetten szeretem a Joker filmet, de te kérdező kevered a fogalmakat. Attól még, hogy valakinek nem tetszik a film, még lehet jó! Nem fog mindenkinek tetszeni.
2020. jún. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%

Nekem alapvetően tetszett a Joker, de a film alapvetően egy Scorsese-hommage ami ráadásul nem is Jokerről szól. Kár is lenne tagadni, hogy valójában csak egy random "betelik a pohár és ámokfutó leszek" film, aminek a Joker címet adták, hogy több pénzt kaszáljanak. Aki olvasott valaha DC képregényt az tisztában van ezzel.


Ami viszont nevetséges, mikor a rajongói megpróbálják beállítani valami nagyon mély társadalomkritikának, ami csak azért nem tetszhet valakinek mert nem elég intelligens hozzá (igen, ilyennel is találkoztam), miközben az egyik legtöbbször feldolgozott emberi értékről szól a lehető legdidaktikusabb módon. Éppen ezért nem is értem azokat a hülye fan teóriákat sem, miszerint lehet hogy a történet valójában nem is ott ért véget ahol, és az utolsó fél óra csak látomás, meg ilyenek, miközben Todd Phillips láthatóan annyira hülyének gondolta a nézők egy részét, hogy a film egyik nagy (és amúgy eléggé nyilvánvaló) csavarjának megmagyarázáshoz még egy flashbacket is berakott, mintha anélkül az emberek nem lennének képesek összerakni amit látnak.

2020. jún. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Értem amit mondasz (13:42) de azt azért ne felejtsük el, hogy ez egy eredettörténet, amit az alkotók úgy képzelnek el, ahogy akarnak, nem ez az első képregényfilm, aminél változtattak a készítők.

Újragondolták Jokert és ezt hozták ki belőle, a Joker egy nagyon jó karakter volt ahhoz, hogy ezt a karakterdrámát ráhúzzák, tény, hogy ez nem egy szokásos Joker, amit megszokhattak a nézők/olvasók, de úgy gondolom, hogy ezzel nincs baj. De ennek ellenére megértem, ha valakinek ez nem befogadható, mint ahogy nem befogadható sokaknak az, hogy Farkasként lett fordítva Logan karaktere az X-menben (ami szerintem totál hülyeség), de újragondolni egy karaktert szerintem lehet jó is és ezt bizonyítja a Joker film is. Persze a PR értéke sokkal nagyobb lett, mintha egy sima film lett volna. Engem nem zavar.

2020. jún. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!