Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ahsoka Tano mennyire számított...

Ahsoka Tano mennyire számított erős jedinek (a maga korához képest persze)?

Figyelt kérdés

2020. jún. 9. 13:27
A kérdező szavazást indított:
Kiemelkedően erős volt, a legnagyobbak közül való.
Erős volt, jobb mint az átlag.
Kicsivel átlagon felüli.
Átlagos.
Átlagosnál gyengébb.
Kofejezetten gyenge volt.
Nem lehet meghatározni, nincs mihez viszonyítani.
18 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Nyilván számít melyik időszakról beszélünk, amikor Anakinhoz került talán ha átlagos padawan volt, ráadásul elé fegyelmezetlen. Ugyanakkor már padawanként mesterévé vált az Atarunak (a hét közül a negyedik), amit a legtöbb mester is csak hosszú évek alatt tudott elsajátítani. A Klónok háborúja végére, szerintem egy erősebb Jedinek számított, ezt bizonyítja Maullal szembeni helytállása, miközben Maul és Savage korábban rengeteg Jedi mestert lemészárolt a háborúban. Később pedig a Rebels sorozatban még tapasztaltabbá és erősebbé vált, ezt alátámasztja az inkvízítorok megfutamítása, illetve hogy nagyjából fél órán belül szembekerült Maullal, Vaderrel és Sidioussal is és élve jött ki belőle.


Tehát összességében szerintem azt mondhatjuk, hogy Ahsoka mivel a legjobbaktól tanulhatott (Plo Koon, Obiwan, Anakin, Yoda stb.) kiemelkedő Jedinek számított a háborúban.

2020. jún. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Amúgy teljesen egyetértek veled.

Egyébként most ugrott be hogy írtad, hogy nem csak a későbbiekben Maul meg Vader ellen, de egész konkrétan már a legelső évadban, kvázi kisgyerekként simán helytáll Ventress vagy Grievous ellen is 1v1-ben is, pedig utóbbi pl. elég kemény jedi mészáros volt és durva ellenfél. Szóval innen nézve ijesztő mennyire erős volt már gyerekként...

2020. jún. 9. 14:28
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, igazad van valóban helytállt Grievouos és Ventress ellen is. Fontos azonban megjegyzeni, hogy mindketten a Makashi formát használták ami ellen igen hatékony az Ataru.
2020. jún. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3, hol van leírva hogy Grievous Makashit használt? Dooku tanította aki Makashit használt ez igaz, de Dooku elvileg minden formát megtanított neki


Amúgy Grievous ellen gyakorlatilag mindenki helytáll, ha te lettél volna ott, te is.

Gyakorlatilag egy csapat gungan kiiktatta valamikor, szánalmas, ahogy a kánonban ábrázolják (a Dathomir fia az egyetlen kivétel, ez egy képregénysorozat)


Assajj meg, amennyire láttam eléggé dominálta a párbajukat, ráadásul a sorozat ideje alatt ő is ugyanúgy fejlődött, mint Ahsoka.

2020. jún. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4 Azért az hogy Grievoust mindenki leveri az koránt sem igaz. Kit Fisto tanítványát például egy pillanat alatt megölte, és maga a mester sem volt annyira nagyon fölényben ellene pedig azért mégis egy jedi tanács tagról beszélünk... Az Éjnővérek klánját is elég durván ledominálta (mondjuk oké ott voltak droidcsapatok is vele). Igen a gunganes rész picit gáz ennek fényében, de semmi se lehet tökéletes. Ettől még Grievous elég durva ellenfél volt, egy padawannak mindenképpen.

A Ventresses harcról meg annyit hogy ott Ahsoka gyakorlatilag egy kisgyerek. Még ha Ventress dominálta is a harcot, az hogy Ahsoka nem tört meg és nem hagyta ott a fogát azért elég komoly fegyvertény, szerintem nem sok korabeli bírta volna tovább pár másodpercnél Ventress ellen, aki azért mégis csak egy felnőtt "sith" erőhasználó orgyilkos volt már akkoriban is.

2020. jún. 10. 13:40
 6/8 anonim ***** válasza:
4, Dooku mindegyik formát ismerte és használta, de messze a Makashiban volt a legjobb, nyilván mikor átadta a tudását, ilyen arányban tette. Grievous pedig a 4 fénykardja miatt tulajdonképpen egy igen egyedi harcstílust képviselt. De nyilván azért volt gyenge mert nem volt erőérzékeny. Én személy szerint örülök, hogy nem volt olyan erős mint a legendákban. Tulajdonképpen az erő segítségével távolról szét lehetett volna szedni darabokra, így is nevetséges volt, hogy Obiwan ennyire szenved vele.
2020. jún. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

,, Azért az hogy Grievoust mindenki leveri az koránt sem igaz."


Nyilvánvalóan túloztam, és ezt te is nagyon jól tudod. Csak az eredeti, 2003-as CW és az azutáni kánonban lévő Grievous közti különbséget szerettem volna kihangsúlyozni. Nem tartom olyan nagy fegyverténynek, hogy Ahsoka bírta valaki ellen, aki egy huszadrangú padawan megölésén kívül semmit nem csinált, és akárhányszor párbajba keveredett bárkivel, a Magna Guardjai nélkül mindig halott lett volna.


,,Maga a mester sem volt annyira nagyon fölényben ellene pedig azért mégis egy jedi tanács tagról beszélünk.."


Tényleg nem, hiszen Fisto konkrétan a NEGYEDIK (!) csapásával levágta Grievous egy karját, majd ezután Grievous gyakorlatilag 15-20 másodperccel később földre került, aztán még 10 másodperc vívás után jöttek a magna guardjai :D

Oké, Fistonak "terepelőnye" volt, de na..

Még Obi papa ellen bírta kb a legtovább, de ott is földre került elég hamar, miután a magna guardjai csődöt mondtak

Assajj-al a párbaja kb 25-30 másodpercig tartott, aztán földre került, szólt a droidjanak aztán röhögött..



Assajjal kapcsolatban lehet igazad van, de mikor a Klónok Háborúja filmben "párbajoznak", Ahsoka az 5. (!) csapás után földre kerül.

A második párbajuknál is igencsak Ventress dominált.



Ahsokát ettől függetlenül átlagon felülinek tartom, csak nem tartom őt annyira kiemelkedőnek, mint te, ettől függetlenül egyetértünk valamennyire (szavazásnál is az átlagon felülire nyomtam)

2020. jún. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ezt a féle star warst hol tudom megnézni?
2020. jún. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!