Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az Akik maradtak című filmmel...

Az Akik maradtak című filmmel kapcsolatban lenne néhány kérdésem, amit nem igazán értettem a filmben?

Figyelt kérdés

1. Mit akart az jelenti benne, hogy amikor Aladár ismerősei mennek beszélni vele, és például egyszer amikor a lakására megy az egyik ismerőse akkor valami vezetéket húz ki a konnektorból, erre Aladár valami olyasmit kérdez, hogy "Gondolod, hogy...? (de nem fejezi be a mondatot, szóval ezért sem értettem mi akart az lenni).

A másik amikor a telefont az a nő elrakja a fiókba miközben beszélnek. Ezt sem értettem.


2. Amikor éjjel kopognak Aladár lakásán, és ő befogja Klári száját, majd magához öleli, akkor ők ketten utána csókolóztak?? Laptopról néztem, és elég sötét volt az éjszakai jeleneteknél a képernyő, szóval alig láttam valamit, ezért nem tudom mi történt, a hangja olyan volt mintha csókolóznának, de ezt nehéz elhinnem.


3. A végén, amikor mindenki összegyűlik Kláráéknál, Aladár bezárkózik a fürdőbe, és amikor kijön onnan és bemegy Klára, akkor Aladár majdnem elsírja magát. Akkor mi baja volt? Miért zárkózott be egyáltalán a fürdőbe és miért sírta el majdnem magát amikor Klára bement a fürdőbe?



Remélem van itt olyan aki látta már a filmet és válaszol nekem ezekre a kérdésekre. Előre is köszönöm!



2020. máj. 18. 03:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

El sem hiszem, hogy rátaláltam a kérdésre, mert éppen tegnap láttam a filmet először. A válasz kitételének időpontjából ítélve te is... ;)


1. A konnektort nem teljesen értettem én sem, de a barátja alapból azért ment a lakására, ment beállt besúgónak és elment, hogy adatokat gyűjtsön/jelentést írjon Aladárról. A telefont pedig azért tette el a nővér, mert attól félt, hogy lehallgatják őket a telefonon keresztül. Szerintem a konnektort is azért húzták ki, mert az is valami lehallgatásra alkalmas hely lehetett.


2. Nem csókolóztak, csak azért ölelte magához és fogta be a száját, hogy az ÁVH-sok nehogy meghallják/megtalálják őket és elvigyék Aldót.


3. Én sem értettem teljesen, de szerintem mindenképpen azért sírta el magát, mert Sztálin meghalt. Az már más kérdés, hogy örömében vagy valamilyen más, hozzáköthető dolog miatt. Véleményem szerint valamilyen Sztálinhoz dolog miatt. Szerintem azért, mert meghalt azoknak a vezére, akik "felszabadítottak", azok uralma alól, akik az egész családját elvitték.


A válaszom teljes mértékben saját vélemény. Nekem nagyon tetszett a film. Remélem, hogy tudtam segíteni. ;)

2020. máj. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!