Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Korra legendája ellent mond...

Korra legendája ellent mond annak, amit az Aang legendája sorozatból megismertünk? Most akkor honnan ered az idomítás?

Figyelt kérdés

Az első sorozatban (Aang avatár) megismerjük az idomárok születésének történetét. Tehát a víz népe figyelte, ahogy a Hold magához húzza a vizet, és maguk is megtanulták. A földidomárok tanárai a borzvakondok voltak. A tűzhajlítás a sárkányoktól ered. A légidomítást a repülő bölényektől tanulták meg.


Ezzel szemben a Korra legendájában kiderül, hogy a világ kezdetén az oroszlánteknősök adták át ezt a képességet az embereknek, amikor azok vadászni mentek. Akkor mindenféle kiképzés nélkül tudták használni, nem kellett megtanulni kezelni ezt az erőt.


Vagy talán az oroszlánteknősök adták a képességet a hajlításra, majd amikor Wan(?) lezárta a két világ közti átjárót, az embereknek, akiknek van képessége hozzá, meg kellett tanulniuk használni, és így jöttek képbe a sárkányok, bölények, borzvakondok és a Hold? Ezek szerint az oroszlánteknősök állatoknak is átadták a képességeiket?



Nekem a két sztori amit a két sorozat felvázol, még mindig nem passzol.


2020. ápr. 27. 13:42
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Egy dolog a sorozaton belüli mitológia és a másik, ami valójában történt, tehát ami történelem.

Ezek a dolgok már olyan régen történtek, hogy az emberek egyáltalán nem emlékeznek az oroszlánteknősökre. Ellenben a sárkányok, bölények, stb. sokkal tovább az életük részei maradtak. Ezért nyilván az emberek nekik tulajdonítják ezeket a dolgokat és részben igaz is, mert a mozdulatokat tényleg az adott dolgoktól tanulják el.


A hiba szerintem abban volt, hogy megmutatták ezeknek az eredetét.

De a világépítés része az is, ha valamire az emberek már nem vagy rosszul emlékeznek, mert az egymásnak átadott történetekben folyamatosan megváltoztattak dolgokat.

A jó fantasykban meg van teremtve a fantasyn belüli "fantasy" is.


Sok hasonló példa van a mi világunkból is. Ott van pl. Trója. Homérosz írt róla egy művet és még mindenkinek azok a szereplők vannak meg a fejében: Akhilleusz, Heléné, az istenek, stb. Ha valaki a trójai háborúra gondol, akkor ők jutnak eszükbe, pedig az igazság az, hogy soha nem léteztek, ennek ellenére trójai háború mégis volt.

Ez is azt bizonyítja, hogy a mitológia, hiedelem, folklór nem egyenlő a valós történelmi eseményekkel.


A sorozat készítői csak ezt csinálták az Avatár esetében is: teremtettek egy mitológiát az idomítás köré, de nem törvényszerű, hogy amit az emberek hisznek, az tényleg igaz.

Az igaz az, amit nyilván megmutatnak a Korrában, mivel az történt meg és az a történelmi tény.

2020. ápr. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!