Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Keresztapa Luca Brasi halála?

Keresztapa Luca Brasi halála?

Figyelt kérdés
Elküldte Don Vito Luca Brasit szaglászni Tattagliahoz meg Solozzohoz hogy csináljon úgy mintha le akarna paktálni velük és otthagyni Don Corleonét. Elkezd velük beszelni Luca Brasi. Majd hirtelen belevágják a kést a kezébe és megfojtják. Honnan tudták hogy Luca Brasi csak szaglászni van ott és Don Corleone küldte? Vagy Fredo már ott infót szivárogtatott az ellenségnek?

2020. ápr. 20. 19:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Tudták, hogy Brasi a Don leghűségesebb embere és hogy önmagától sose tett volna olyat, hogy lepaktál velük. Átláttak a szitán.
2020. ápr. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól emlékszem nem mondja el egyértelműen a film, hogy honnan jöttek rá a kémkedésre, vagy hogy egyáltalán rájöttek-e. Mindenesetre azt minden család tudta, hogy Luca Brasi lojalitása a Keresztapa felé megingathatatlan (hiszen neki köszönheti az életét és a szabadságát), ennek az egyik tárgyaláson még hangot is adott. Szerintem az egyik magyarázat az, hogy egyszerűen tisztában voltak Luca Brasi hűségével és egyértelmű volt számukra, hogy csak kémkedésről lehet szó. A másik magyarázat, hogy Solozzo amúgy is arra készült, hogy háborút indítson a Corleonékkal, és mivel Luca Brasi brutális gyilkos hírében állt, megelőzték azt, hogy a háború kitörése után egy ilyen kemény ellenféllel kelljen harcolniuk.
2020. ápr. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Még egy kérdés: az hogy Luca Brasi Corleonenak köszönheti az életét és szabadságát az milyen tárgyaláson hangzott el? Vagy ez csak a könyvben volt? A filmben nem emlékszem ilyenre.
2020. ápr. 20. 20:32
 4/14 A kérdező kommentje:
A masik meg az hogy a keresztapa ezáltal Luca Brasit feláldozta ha úgy nézzük. Hiszen gondolhatta volna hogy az ellenfél nem veszi be hogy Brasi át akar állni. Ez nem vall a keresztapjára hiszen neki mindig egy lépéssel azvellenfel előtt kellett járnia
2020. ápr. 20. 20:34
 5/14 anonim ***** válasza:
Luca mondta az egyik tárgyaláson Solozzónak, hogy "Soha semmit nem teszek a Keresztapa ellen, mert ő egy olyan ember, aki tisztelek!" vagy valami hasonlót. Erre gondoltam. Arra most konkrétan nem emlékszem, hogy a filmben elhangzik-e, hogy a Keresztapának köszönheti Luca az életét/szabadságát... Hú, basszus, pedig láttam vagy egy tucatszor. :D A könyvben mindenesetre benne van, hogy a Keresztapa simította el Luca ügyét, amíg ő a börtönben volt.
2020. ápr. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
ez csak a könyvben lehetett akkor. szegény luca-nak a filmben hamar vége lesz. alig szerepel, csak elején az esküvőn, aztán mikor elüldi a keresztapa a végzetes találkozóra. terveztem elolvasni a könyvet is. nem gondoltam hogy másodszorra még jobb lesz megnézni a filmet mint előszörre. de most állnak össze a mozaikdarabkák teljesen. az első rész a legjobb szerintem. most jön mikor elküldik szicíliába michael-t. durva, mert az igaz szerelme elvesztésével válik olyan kegyetlenné, amilyen ember belőle lesz. a 3. rész vége is nagyon megrázó, de egyáltalán nem illeszkedik ahhoz a történethez, amit az első két rész felvázol.
2020. ápr. 20. 21:17
 7/14 anonim ***** válasza:
Én már több, mint 10-szer láttam (az első részt) és minden alkalommal mintha egyre jobb lenne. Megunhatatlan. Te 2 nézéssel még gyerekcipőben jársz. :D
2020. ápr. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
igazából az elsőt már többször is láttam csak úgy emlékszem nem végig, hanem darabokban. hol a szicíliai részt, hol sonny szitává lövését, a lófejes jelenetet, a kórházas részt, van egy pár epic jelenet benne. de tényleg egy megunhatatlan kalsszikus. most lőtte le michael a solozzot és a rendőrt. hát, a csávó már most olyan jégvágó nézése van, hogy megfagy a sz*r bennem ahogy nézem.
2020. ápr. 20. 22:09
 9/14 A kérdező kommentje:
tényleg puzsérnak van igaza, hogy aki egyszer látja, az kevessebbet ért belőle mint aki egyszer sem látja. ezt többször végig kell nézni
2020. ápr. 20. 22:10
 10/14 anonim ***** válasza:
Luca Brasi nem árulta volna el a keresztapat soha, ezt tudták ők is ezért kinyirták.
2022. aug. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!