Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Gyilkos Elmék c. sorozatnak...

A Gyilkos Elmék c. sorozatnak van köze a valósághoz?

Figyelt kérdés
A valóságban is úgy nyomoznak a viselkedéselemzők, mint a sorozatban?

2020. jan. 5. 01:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
2020. jan. 5. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%

Egyik kedvenc sorozatom. Én személy szerint ID függő is vagyok, mindig nézem. De rengeteg archívumi újságot is olvasok, főleg gyilkosságokról amik külföldön történnek. Egyszer egy amerikai búlvárlapban olvastam, hogy az ilyen sorozatok mint gyilkos elmék, helyszínelők stb a benne történő események nagy része a sok száz történetíró agyából pattant ki, vagyis kitaláció. Bár elismerik, hogy vannak történetek amiket ők is archívumokból, régi valós esményekből gyűjtenek össze, de bizonyos változásokat azért csinálnak. PL helyszínváltozás, áldozatok, gyilkosok neveinek változása. A gyilkosság hasonló ahogy a ltartoztatás is.

Mint írtam ID függő vagyok. Én párszor tapasztaltam hasonlósságot egy valós történet és egy gyilkos elmék rész között. Csak a nevek voltak mások.

2020. jan. 5. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én nem így értettem hanem úgy hogy az FBI viselkedéskutatói a valóságban ugyanazokat a módszereket alkalmazzák mint a filmben?
2020. jan. 5. 02:20
 4/4 anonim ***** válasza:
6%
A sorozatok sokszor a valóságot mutatják be. Nézz bele pl a Hannibal sorozatba. Ott a pszichiáter egy pszichopata személyiséggel rendelkezik,és Will a célszemély. A Gyilkos elmék sorozatban is van egy ehhez hasonló jelenet amikor a pszichiáter felhasználja a páciens gyengeségeit és úgy öli meg. Nézz bele az X Aktákba. Ott az egyik évad a valóságot mutatja be. A háttérhatalom tevékenységét foglalja össze. Habár fikció az egész,igen mindenre rá lehet mondani hogy fikció,de mi van ha tényleg így üzen nekünk a rendező?
2020. jan. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!