Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Melyik magyar ifjúsági film...

Melyik magyar ifjúsági film lehet: fiú a ladikban, Duna, zsebpeca, pontyok királya?

Figyelt kérdés
Mi lehet annak a '70-'80-'90-es évekbeli magyar filmnek a címe, amikor egy fiú a Dunába lemerülvén a halak birodalmába kerül? Egy fiatal fiú egy csónakból vagy ladikból horgászik a Dunán, vagy valamilyen folyón. Olyan eszközzel halászik, ami csak zsinórból áll, horogból és egy db lapos deszka darabra van feltekerve a hosszú zsinór. Valamit rejteget is a ladik aljában, ami rongyba van betekerve, de ez már nem 100% biztos. Aztán valahogyan a vízben köt ki, talán hogy elrejtőzzön valakik, talán egy ellenséges gyerekcsapat elől. Lemerül a víz alá, és innentől kezdve meseszerű lessz a történet, korabeli víz alatti trükk-effektekkel, és felfedezi, hogy ott a Dunában van a halak birodalma, és még a halak királya is felbukkan a történetben, ami egy nagy koronát is viselő ponty volt. Talán 60-as 70-es években készült ifjúsági film lehet, az is elképzelhető hogy több részes, de egy része biztosan volt. A 80-as években vagy a 90-es évek legelején adhatta a magyar TV 1-es csatorna. Hogy színes volt-e vagy fekete-fehér arra sajnos már nem emlékezem. Ha volna egy böngészhető lista, adatbázis az eddig készült magyar filmekről, talán abból is ki tudnám keresni. Remélem tényleg magyar film, de végső soron lehetett akár lengyel vagy cseh alkotás is.

2019. dec. 14. 02:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de hasonló ifjúsági sztori a Kis-Balatonnál játszódott Tüskevár is.
2019. dec. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

értem, de ez sajnos nem az a film


ebben a szereplők hasonló ruházatban voltak, mint pl a Pál utcai fiúkban, vagy a Puskák és galambok c. filmben


tehát gyűröttebb öltönynadrágra (derekán esetleg madzaggal megkötve) és gombolós zakóra kell gondolni, boxos cipővel, és korabeli simléderes sapkával, ami manapság is divatban van egyes körökben

2019. dec. 18. 17:38
 3/3 A kérdező kommentje:

végignéztem a magyar filmek összesített listáját a wikipediában, de nem sikerült a nyomára akadni, vagy pedig átsiklottam fölötte

néztem itt [link]

itt [link]

itt is [link]

[link]

[link]

[link]


de nem bukkantam a nyomára :/

2019. dec. 18. 20:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!