Egy filmnek vagy filmstúdiónak, miből van 400 millió dollárja egy filmre?
Figyelt kérdés
Tehát az emberekre, az animációkra, a helyszínekre, miből van pénze egy-egy filmstúdiónak?2019. dec. 1. 11:25
1/6 anonim válasza:
Eleve ott kezdődik, hogy ez full kamu.
Pénzmosás.
Másrészt van egy rakás jogdíj stb, ami szépen hoz
2/6 anonim válasza:
Ez egy évekig tartó folyamat, amely során felhalmoznak egy csomó tartalékot, amelyből tudják finanszírozni a filmjeiket. Egy ma létrejövő studió nem valószíná, hogy képes lenne kapásból finanszírozni egy 400 milliós filmet, kivéve ha nem vesz fel hitelt, illetve nem talál befektetőket. Egyébként nem teljesen a gyártó finanszírozza a filmeket, van egy csomó szponzoráció mind a marketing során, mind a filmben, amelyekért pénzt kapnak. De több sikeres filmmel a hátuk mögött, már mindegyik studió képes arra, hogy kifizessen 400 milliót egy filmért, ha látja benne a potenciált, hogy megfog térülni.
3/6 anonim válasza:
Ezt üzletnek hívják, és nem csak a filmek esetén van így, hanem kb. mindenben a világon. 400 millió dollárt nem a kezdő filmesek meg a tegnap alapított független filmstúdiók költenek, hanem a legnagyobb gigászok, mint a Disney, Sony stb. amik adott esetben akár több mint 100 éve a piacon vannak. A Disney teheti meg pl. hogy egy Marvel vagy Star Wars filmre 300 millió dollárt is beáldoz (ami kell is a végeredményhez, rengeteg sztárgázsi, széleskörű technikai arzenál, rengeteg ember munkája, marketing stb.), de ezt nem nulláról teszik, hanem az előző évtizedek tevékenységeiből bőven volt már nekik rá pénz. Csak mondok egy példát: volt a Disneynek X millió dollárja, abból leforgatták a Vasembert, ami hozott vagy 600 millió dollár nyereséget (nem néztem utána a számoknak, csak hasraütésre mondom), ez így siker lett, ebből szétosztottak csak mondok valamit 200 milliót maguk között, a többi pénzt meg befektették és megcsinálták a Vasember 2-t, ami meg már hozott 800 milliót, és így tovább. Most az idei Végjátékra már röhögve volt 300 millió dollárjuk amiből megcsinálták, hozott több mint 2 milliárdot. Abból már bőven lesz mire költeni ezután is, pl. fel tudtak belőle vásárolni más kisebb filmes franchise-okat, amiknek a jogdíjai innentől mind őket illetik, vagy el tudták készíteni a Disney+ streaming service-t, ami innentől termeli majd nekik a pénzt. Ezt hívják üzletnek, befektetésnek, vállalkozásnak. Ha fel tudtak építeni/meg tudtak szerezni ennyi sikeres brandet, amik garantálják a sikert és a bevételt, akkor azt visszaforgatva és okosan befektetve óriási hasznot tudnak termelni, ez pedig egy öngerjesztő folyamat: több befektetés, több bevétel, a több bevételből még több befektetés, abból még több bevétel. Amíg van rá igény ez egy jó recept lesz.
4/6 anonim válasza:
Az előző válaszok mellé, még annyit, hogy itt nem feltétlen készpénzre gondolj.
Ebbe beleszámolják a szponzor cuccok árát is, amit termékként, pl.: autó, ruha, fegyver, épület,... kapnak.
5/6 anonim válasza:
Most már a korábbi filmek profitjából. A kezdőtőkét meg valami tőkés rakta le a stúdió alapításakor. Ugyanúgy, mint az összes többi üzlet esetén.
6/6 Garott válasza:
Ahogy feljebb is írták kifejtve, de talán az a legyegyszerűbb ha nem filmként, hanem egy bármilyen termékként gondolsz rá, legyen az csomagolópapír vagy üdítő. Kellenek befektetők az elején, és fokozatosan növeled a tőkédet, amiből így később sokkal magasabb összeget is ki tudsz fizetni egy új termék kihozásakor.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!