Egy keselyű droid vadász vagy egy elsőrendi tie vadász nyerne egy légicsatában?
A Sci-fivel szerény véleményem szerint az a gond, hogy mindent a jelenlegi korhoz viszonyít. A világot, a benne lévő találmányokat, eszközöket, technikát, stb. tehát játszódhat valami i.sz. 40.000-ben, nagyon hasonló lesz a világ a mostanihoz, mert mindent a már létező mintákhoz hasonlít a szerző. Nem gondolom azt, hogy egy ponton túl már lehet újat kitalálni. Most olvasom épp a Dűne c. könyveket. Az alapkönyv 1965-ben került kiadásra. A szerző keveset említi az űrutazást, akkor is a járművekre úgy hivatkozik, mint tengeri járművekre (fregatt, hajó, stb.), nagy valószínűséggel azért is, mert még nem volt mihez viszonyítania. A fegyverek, a technika is elég kezdetleges, van lézerfegyver, testpajzs, szuszpenzor, cirkóruha, stb. ezek olyan dolgok, amikről már akkor történhetett kutatás. Meglepő számomra az is, hogy nem tudják, hogy a fremenek hol vannak, amikor műhold kering a bolygó körül. Akkor még kevésbé voltak ezek az eszközök fejlettek, vagy az író nem akarta, hogy a technikai fölény miatt unalmas legyen a történet, vagy egyszerűen nem tudott mihez viszonyítani.
Most jól eltértem attól, amit lényegében mondani akartam. Egy gép több számítást el tud végezni egy másodperc alatt, mint egy emberi agy. Biztos vagyok benne, hogy a Terminátor-féle apokaliptikus világban semmi esélyük nem lenne az embereknek. Max addig, amíg a gépek kevesen vannak.
Ugyanígy ha van két teljesen egyforma gép, az egyiket android, a másikat ember vezeti, úgy biztos vagyok benne, hogy az android (vagy droid) nyerné meg az összecsapást.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!