Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Melyik magyar régi filmben...

Melyik magyar régi filmben van ez a jelenet? Mi a címe?

Figyelt kérdés

Sajnos nem biztos, hogy jól el tudom mesélni, nagyon régen láttam.


Jelenet: Diákok nyaralnak(?), fekete-fehér film. Az az egy jelenet maradt meg, mikor nincs "kapu" a docizáshoz és ilyen szürreálisan "belekalapálják" a 2 strébert a földbe... És ők lesznek a "kapu". Utána felirat: "A jó diák mindenhol jó diák" - és a két nerd elkezd tanulni még így is.



Szintén ebben a "filmben"(?) van egy farsang van, az egyik emberke varázslónak öltözik és mindenkit eltüntet, kivéve a szultánnak(?) öltözöttet és még valakit.


Beszéd nincs benne, csak zene és képes feliratok vannak időnként.



#fogjuk megtudni
2019. aug. 9. 21:25
 1/3 TR75 ***** válasza:

Suli-buli (1982.)

A kapus jelenet:

[link]


A kémiaóra:

[link]


A youtube-on a mozifilm van fent, szégyenletes minőségben, a sorozatot (amiből a film készült) letiltották, de itt-ott fel lehet lelni.

2019. aug. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

#1



ÓÓóóóóóó, ezer köszönet, nem hittem benne igazán, hogy lesz válasz :D


Majd körülnézek neten, hátha van jobb minőségben is, de már önmagában ez a két jelenet újranézése is nosztalgikus, mivel pont ezen az adón láttam először - és sajnos nem teljes egészében, nem tudom miért, de a kémiaórás jelenet után rögtön a "Legényanyát" kezdték adni, aminek megtalálása cím nélkül szintén nehézkés volt, de végül a "Túltoltuk Béláim" idézet segített.


De áh, annyira szürreális ez a film, legalábbis ez a két jelenet, imádom az ilyeneket, ha tudsz hasonlóakat, jöhet, jobban fogom élvezni ezt a filmet, mint sok mai "kasszasikert" :D

2019. aug. 10. 23:18
 3/3 TR75 ***** válasza:
100%

Ezt a pixillációs technikát használták a Suli-buli előtt az Irka-firka című rövidfilmben, nagyjából abból nőtt ki a Suli-buli.

Nagyban hozzátesz a hangulatához Mericske Zoltán zenéje (tőle talán a Csúzli című sorozat az egyik legismertebb, fent van (még...) a youtube-on).

Karsai János és Karsai Gizella (tanár és diák voltak a Suli-buliban) készítették a Csepke című sorozatot (Karsai Veronikával, a lányukkal), az inkább már pantomim-burleszk, de hasonló a hangulata.

Külföldi legismertebb példa talán Peter Gabriel Sledgehammer című klipje (bár ebben vegyes technikát használnak):

[link]

2019. aug. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!