Miért szoktak az emberek kiposztolni a facebookra dalokat, idézeteket, verseket, magukról képet, bármit? Mi ennek a pszichológiája?
Alapjában véve nem szoktam egyetérteni a sima hírportálokon, napi- és hetilapokban megjelenő pszichológiai cikkekkel.
Ez azonban egy elég korrekt kis összegzés:
Természetesen ettől sokkal összetettebb a dolog, amiről nem nagyon fogsz könnyedén információt találni. Ahhoz tanulmányi adatbázisokban kéne kutakodni. Azonban elsőre most ez is megteszi.
Azt ne felejtsük el, hogy (nem tudom a cikk említi-e, csak gyorsolvasással futottam át) nem mindenre lehet/kell pszichológiai kifejezést ráhúzni!
Mára a FaceBook az emberek életének a része lett. Maga a posztolás ténye mögött már nem nagyon áll pszichológiai háttér. Egyszerű megszokás, szinte lételem.
Nagyon sokan, köztük magam is, például egyáltalán nem esünk bele a cikkben említett 4 kategóriába. Azonban nem is kell 5.-ként beskatulyázni!
Ez a szimplán nem kiugró. Aki mind a 4 kategóriát alacsony szinten tartva keveri.
Nem posztol túl sokat, de azért rendszeres. Nem csak nézelődik. Kapcsolatot tart, információt szerez, de nem csak a FaceBook-on éli az életét. Értelemszerűen ha az ember írást posztol, akkor az valószínűleg önmagáról és/vagy családjáról fog szólni. Ez teljesen egyértelmű. A kérdés hogy ezt úgymond "túltolja-e". Idézeteket pedig csak akkor oszt meg, ha tényleg nagyon együttérez vele, és nem egy mindennapi Coelho idézet.
Ez a kategória lenne a nem kiugró, "hagyományos", elfogadható. Igazából ebből is sokan vannak. De emögé nem írsz egy egységes pszichológiai esetet. Ez csak egyszerűen a 21. századi élet része!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!