Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Népliget környékén érdekes...

Népliget környékén érdekes látnivalókat, szrakozási lehetőséget tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés

Hétvégén tervezünk csak egy napos budapesti kirándulást barátommal, Népliget környékére érkezünk reggel.

Elég ritkán járunk a fővárosban:

Merre lenne érdemes menni szétnézni, egy romantikus sétát tenni pl. 2 fiatalnak?

Köszi előre is a segítséget :)



2018. okt. 17. 21:17
 1/6 A kérdező kommentje:
*címet elírtam: szórakozási :D
2018. okt. 17. 21:19
 2/6 anonim ***** válasza:

Hú, vidéki vagyok én is, de sajnálom, hogy nem válaszolnak neked, és átérzem a problémádat.

A Népliget elég rossz (nem biztonságos és barátságtalan) környék, sok mindent nem tudtok ott csinálni. És nagyon vigyázzatok a csomagokra, mert sajnos sok a lopás arrafelé.

Legközelebb az Orczy-kert, és a Fűvész-kert van, de én inkább azt javasolnám, hogy menjetek el a 3-as metróval a Deák térig, és onnan már végtelenek a lehetőségeitek. :) A Szent István bazilikából gyönyörű a kilátás, van Macskávézó, macskabár (Cat Bar), ott a bulinegyed (Kazinczy u., Wesselémyi u. stb.) Ott van az Eye, meg az akvárium. Az egész belváros séta távolságra. Mi multkor a Deáktértől elsétáltunk a parlamentig, aztán onnan a Lánchídon át a várba, és a Nemzeti Galériában megnéztük a Frida Kahlo-kiállítást (november 4-ig még van! Meg Lucian Freud-kiállítás is), az után a halászbástyába mentünk. De ott van a Várkert bazár is, a budavári labirintus és a sziklakórház is.

Budapest egy csoda, szerintem ne ragadjatok le a Népligetnél.

2018. okt. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Előzőz vagyok:

Ha a csomag a probléma, azt a Nyugatiban le tudjátok tenni a csomagmegőrzőbe (a pénztár épületrészének hátuljában van), 600-800 forint 24 óra.

Pl.

Elmentek a Népligetből 3-as metróval a nyugatiig, és onnan 3-as metróval a Deákra vagy ahová gondoljátók, de sétálni is lehet a Bajcsi-Zsilinszki úton a Deák térig (út közben kArton galéria, bazilika stb.), vagy a Szent István úton át a Margit hídig. Előtted a Margit-sziget, balra a Parlament meg a Lánc-híd. :) Jó szórakozást!

2018. okt. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

És még egy tipp, mert engem is foglalkoztat, hogy mi fér be egy budapesti napba:

Az előbbiek közül is jó egynapos kirándulásokat lehet válogatni, de ha még kevesebbet akartok metrózni és szép az idő:

3-as metróval Kálvin tér, onnan séta a Szabadság-hídon át a Gellért-hegyre.

Aztán visszafelé be lehet mondjuk ugrani a Kálvin téri piacra rétesezni, meg a Kálvin-tértől már a Nemzeti Múzeum sincs messze.

2018. okt. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nagyon-nagyon szépen köszönöm a segítséget! :) :)
2018. okt. 18. 21:05
 6/6 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen, jó szórakozást! :)

(Bocsi a helyesírási hibákért + jav. a "Kálvin téri piacot" Nagycsarnoknak/Központi Vásárcsarnoknak hívják. / a Margit-szigeten pedig többek között japánkert, ingyenes vadaspark, zenélő szökőkút is van.)

2018. okt. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!