Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Miért nincs Magyarországon...

Miért nincs Magyarországon egyetlen animét sugárzó TV-csatorna sem?

Figyelt kérdés
"Pedig igény vóna rá", ahogy tartja a mondás. Régen még volt egy műsorsáv a Minimax után, de most az sincs. Szerintem nálunk is sokan szeretik az animéket, néznék szívesen. De még mindig egybe van mosva a többi rajzfilmmel, nem igazán tudják besorolni a műsorszerkesztők, nem akarnak még egy Dragon Ball botrányt és nem foglalkoznak vele. Vagy mi van, komolyan csak azt a pár gyerekeknek való animét tudják bepasszírozni a reggeli matinébe? Komolyabb animét nem is vetít egy adó sem.
2017. jan. 13. 11:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem pont amiatt nincs ilyen csatorna mert nincs rá elég kereslet.

Én is régen néztem az animax-ot.

2017. jan. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatom alapján nagyon is lenne rá kereslet. Valóban kicsit olyan réteg-dolog az anime, de ez a réteg azért tekintélyesen nagy. Jómagam felnőtt létemre is "animés" vagyok, és mivel egy középiskolában dolgozok, nagyjából átlátom, hogy arányaiban hány fiatalt érdekel. Nincs olyan osztály, ahol ne lenne 1-2 "animés", ez pedig olyan 5 százalék körüli arányt tesz ki. Ami azért nem elhanyagolható.

Viszont!

A potenciális nézők nagy része kívül esik a reklámozók mániákusan kergetett "18-49-es" korosztályon. Vannak persze potenciális felnőtt nézők is, akik körében főleg a komolyabb animékre lenne igény, de ők arányaiban jóval kevesebben vannak. (Ennek is megvan az oka: idehaza ennek nincs nagy kultúrája, inkább az "ami rajzolva van, az gyerekeknek való" nézet uralkodik.) Amikor pedig ölni tudnának egy ezreléknyi plusz nézettségért, akkor inkább betesznek valami kommersz agyatlan műsort, amiből sajnos ugyanolyan, vagy jobb statisztikákat tudnak produkálni.

A másik dolog az, hogy mivel errefelé az animék olyan idegen dolognak tűnnek, a tévécsatornák sem merik bevállalni, hogy egyet-egyet levetítsenek. Egyszerűen a programigazgatók nem tudnak mit kezdeni vele.

Harmadrészt meg pont az egykori botrány miatt nincs jó híre ennek a műfajnak idehaza. Emiatt aztán félnek is tőle a tévécsatornák rendesen.

2017. jan. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mert ehhez kellene egy új csatorna, aztán az animéket megvenni, szinkronizálni, és bízni benne, hogy lesz akkora nézettség, hogy megérje.

Olyan lenne, mint ha feldobsz egy érmét. Vagy bejön, vagy nem. A csatornák pedig azt akarják, hogy biztosan bejöjjön, ezért inkább a "normál", jól megszokott dolgok vannak, mint reggel mese az iskolába induló gyerekeknek, reggeli műsor az otthoni anyukáknak és munkába későn indulólnak, teleshop mert olyankor senki se nézi a tévét, sorozatok a nyugdíjasoknak, híradó mire hazaérnek az emberek a munkából, valamilyen vetélkedő, majd 1-2 film, és persze a nélkülözhetetlen Barátok közt illetve Jóban rosszban.

2017. jan. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kiwitv a

A dinoszauruszok királya második évadját is fogja adni.

[link] Lehet itt is elérhető lesz videók közt.


Dragon Ball Z Fut a Viasat 6 1-291 része, de több Animét nem terveznek.


A Kiwi tv2 csatornáit kéne noszogatni. Írtam pár régi címet nekik, ami gyerek műsorba belehetne adni. A dinoszauruszok királya közte volt, mikor még nem adták. :)


Megaman Nt Warrior

Tokyo New New power

Tsubasa Kapitány

F-Zero

Digimon adventure

Hello Kitty

Kilari

Kukucska Kalandjai


Kaleido Star

Love Live!

BanG Dream!


Továbbították a levelet illetékesek felé.

2017. jan. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Maja, a méhecske

80 nap alatt a Föld körül Willy Foggal


Ezekkel kell beérnünk. Én nézni fogom. Valószínűleg otthagyom a tvét háttérzajnak.

2017. jan. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kisgyerekekre még lehetne építeni ők nem ugranak még oda egyből a netre nézni. 6-10-12 éveseknek. Bocs, hogy ennyiszer írtam, de nem lehet szerkeszteni az előzőt.
2017. jan. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mint már írták, ennek nincs itthon akkora kultúrája. Egyes más országokban, európaiakban is, már évtizedekkel ezelőtt meghonosították az animéket meg más japán műveket, így ott nemcsak fiatalabb nézők felé tudják reklámozni, hanem az idősebb korosztályt is könnyebben elérik. Nálunk és más helyeken viszont ezek annyira idegennek számítanak, hogy képtelenek betörni a mainstream médiába. Az idősebbek még több európai, szovjet vagy amerikai rajzfilmen nevelkedtek, a 90-es évektől kezdve ismét az amerikai animációs művek számítanak a fő irányvonalnak, az animék pedig számukra túlontúl "másak". És lehet ezt a gondolatmenetet tovább pedzeni is, például sok animés pedig a japán rajzfilmeknél húzza meg a határt, és élőszereplős műveket, tokut, doramát (melyek közt szintén vannak nagy nemzetközi hírnévnek örvendő darabok) képtelenek nézni.


Sok klasszikus anime vagy fél-anime (Maja, Nils Holgersson, Willy Fog, stb) is azért lett itthon olyan sikeres, mert ezeket egyrészt még régebben behozták, másrészt eleve egy európai közönség ízlésvilágához szabták őket. Egy elvontabb, extrémebb, "színtiszta japán" animét már nem fogadna be a gyomruk.


A mai csatornáknak továbbá ott vannak a példák a bebukott anime-vetítésekre. Az RTL-en a Dragon Ball és az InuYasha csak felbőszítette a médiahatóságokat, a TV2-n a Pokémont vádolták meg azzal, hogy túlzottan reklámcélú, az Animax csúfosan bebukott (nem az animék miatt, de erről nehéz meggyőzni más csatornák vezetőségét), és a Viasat6 két animéje sem ért el egy tágabb korosztályt. Az animés szubkultúra pedig tele van olyanokkal, akik úgyse néznének tévét vagy szinkronos sorozatokat, hanem tartják magukat a netes letöltésekhez. Ilyen közegben ki kockáztatná meg, hogy nagy összegeket fektessen a bizonyítatlan animékbe?


Komoly erőfeszítéssel egy csatorna talán ki tudna alakítani egy stabil és bővíthető nézői réteget, és kialakíthatna magának egy lehetőségekkel teli, konkurenciamentes szegletet a magyar tévékínálatban. Nem is lenne muszáj, hogy egy egész csatornát ennek szenteljenek, hanem lehetne sima műsorblokk -- korai időpontban a gyerekeknek, később az idősebbeknek vetítenének animéket vagy bármilyen meghonosítatlan japán műsort. De ez túl nagy kockázat, és ha elbukik, azzal csak még tovább rontaná az animék hazai helyzetét.


Mozik is adhatnának japán filmeket, hiszen az animék terén is készülnek ma is sikeres darabok (ha jól tudom, 2016 legjobb japán filmjének egy ottani nívós folyóirat pont egy animációs művet választott meg), de sajnos ezekhez sem lenne lényeges nézőközönség.

2017. jan. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!