Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Egy ilyen RC repülőhöz milyen...

Egy ilyen RC repülőhöz milyen engedélyek kellenek?

Figyelt kérdés

Tőlem távol áll ez a szakma, de itt ez a videó:


https://www.youtube.com/watch?v=LTBaVoCI4Dc


Na, hát a videóban egyből látszik, hogy ez egy komoly szerkezet, ami az igazihoz hasonló elven működik, a helyszínen többen is vannak, és be van készítve a poroltó is. A távirányítóján biztos nem csak 2 kar van. Ez mind szép és jó, de engem az érdekelne, hogy ez kinek éri meg?


Valaki annyira szeret ezekkel "játszani", hogy akár egy vagyont is rákölt? Vagy ennek mi célja van? Gondolom 1 millió forintba is kerülhet egy ilyen "szett", és szerintem keveset mondtam. Mindegy, azért érdekelne, hogy ezek hogy működnek, és mennyibe kerül, milyen engedély kell rá, összefoglalva: mi is ez a szerkezet?



2016. nov. 30. 18:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerencséd van, én foglalkozok RC modellezéssel. Amit a videón látsz, az ennekk egy alfaja, a scale modelling.Ezek a gépek pont olyanok, mint a valódiak, amiről mintázzák őket. valódi sugárhajtómű van benne, emiatt kell a poroltó. Ez a gép olyan 10 millió Ft körül lehet. De ez a műfaj a németek körében elterjedt, nekik van pénzük ilyenekre. Egy működő RC repülőt elektromos motorral, nulláról kezdve a modellezést, kb 100 000 forint körül lesz.


Csak tájékoztatásul, az én cuccaimról:

Turnigy 9XR táv kb 40 000

Akkuk kb 8500/db (eddig 4 akkum van)

FPV szett: kb 40 000

Szabályzó elektronikák, motorok, szervók: 300 ft tól egészen a 8-10ezer forintig változatos árakkal.

Nekem eddig egy drónom, egy mocsárjáróm és egy autóm van, kb 200 000 van eddig benne.


Miért költünk rá ennyit? Mert szeretjük csinálni. Jó dolog saját repülővel repülni :D de ha belegondolsz: sziklamászás szintén olyan 300k körül van, ha el akarod kezdeni.

Horgászat detto. És akkor még azokról, akik egy számítógép miatt képesek kiadni egy milliót, azokról még nem szóltam...

Ez nem arról szól, hogy megéri-e vagy sem. Ez arról szól, hogy szórakozz.


Engedélyek: kell egy légtérhasználati ha repülni akarsz és kész. De mivel ennek másfél hónap a beszerzése, többnyire engedély nélkül repülünk.


A többi rendszert úgy kell összeszedni, hogy ne használj tiltott frekvenciákat, akkor nem fog elkapni az NMHH. Ők ezt jóval komolyabban veszik...

2016. dec. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!


Ez nekem magas, de érdekelt és most is érdekel a téma. Szerintem ha lenne rá pénzem, simán csinálnám más mellett.


Én az általad említett PC-s kategóriába tartozom, simán kiadnék 1 milliót PC-re, ha lenne rá :)

2016. dec. 1. 15:51
 3/3 A kérdező kommentje:
A kérdésem a "távol áll tőlem" arra vonatkozik, hogy nem értek hozzá.
2016. dec. 1. 15:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!