Szeretnék egy blogot szerkeszteni, csak nem tudom hogyan kezdjek bele. Valaki?
Mindig is akartam egy blogot,csak fogalmam sincs hogy kezdjek bele. Valaki segítene nekem egy weblapot létrehozni, amin blogolhatnék.Valamint szeretnék 1 vagy 2 értelmes segítőt akinek van tapasztalata vagy ért a számítógépekhez.A blog témája könyvek vagy DIY lenne.Válaszotokat előre is köszi! :D
12L
A blogspot-on és a gportalon talán a legkönnyebb blogot szerkeszteni, azokkal próbálkozzál.
Ha valami konkrétabb segítség kellene nyugodtan írj privátban.
:)
Próbálok kedves lenni, mert még kölyök vagy, ha mégse menne, bocsi.
Ez a kérdés több sebből vérzik.
1. "Mindig is akartam egy blogot,csak" már bele se kezdtél, de már is keresed a kifogásokat. NEM bonyolultabb beírni a keresőbe, hogy "hogyan indítsak blogot" mint ide kiírni ezt a kérdést. Ha annyira akartad volna, már csinálnád.
2. "szeretnék 1 vagy 2 értelmes segítőt akinek van tapasztalata vagy ért a számítógépekhez" Még bele se kezdtél, de már másra tolnál egy csomó munkát. Az sem sok észre vall, hogy anonim fórumon keresel munkatársakat (sok a troll, de könnyen össze tudsz szedni olyan alakokat is, akik ártani akarnak neked).
Na, hogy hasznosat is mondjak:
0. Mielőtt bármit is csinálsz, utána jársz két-három dolognak:
- biztonságos internethasználat, biztonságos blogolás
- szerzői jogok, jogvédelem
- ha DIY-t is akarsz, akkor fotográfia alapjai és valamelyik ingyenes képszerkesztő program használata
1. Pontosan meghatározod a témádat. Pontosan meghatározod, hogy ki a célközönséged, kinek szól a blogod (Olyan nincs, hogy mindenkinek, a 68 éves szomszéd Marika nénit pl. rohadtul nem fogja érdekelni, Leiner Laura legújabb könyve, de az se, hogy hogyan készítsünk menő figyegőt az iskolatáskánkra scoubidou technikával). A célcsoport a későbbiekben elég sok mindent meghatároz.
2. Keresel egy olyan platformot, ami neked szimpatikus és a céljaidnak is megfelel. Pl. ha eldöntötted hogy 11-14 éves könyvmoly lányoknak írsz, akkor nem árt olyan platformot választanod, amit ők is szívesen használnak (vagy legalább nem bonyolult a kommentelési lehetőség). Amikor azt mondom, hogy platform, ilyenekben gondolkodj, hogy blogger.com, blog.hu, wordpress.com, tumblr stb.
3. Regisztrálsz, keresel egy olyan nevet a blogodnak, ami:
- tükrözi a tartalmát a webnaplódnak
- könnyen megjegyezhető, mert hogy nusikanaploja1212121.valami.hu a kutya sem fog emlékezni (nézz utána, névválasztáshoz rengeteg ötlet van a neten)
- nem foglalt
4. Ezeknek a blog platformoknak vannak ingyenesen használható sablonjai, több-kevesebb személyre szabási lehetőséggel. Amit érdemes tudni:
- kezdő blognak untig elég ilyen sablon (majd később, ha fejlődsz, meglátod, hogy érdemes-e beleásnod magad a kódolásba nyakig vagy valakit megfizetned, hogy csináljon neked egyedi dizájnt vagy legalább egy fejlécet)
- manapság alapelvárás, hogy blog gond nélkül használható legyen nagy felbontású monitoron, tableten, okostelefonon. Ezt tudják dinamikus sablonok (ezek általában letisztultabbak is)
- van egy csomó szabály arra, hogy milyen a jó dizájn, hogy mi a jó a szemnek, hogyan lesz átlátható egy weboldal, milyen betűt használunk szövegtörzsbe stb. Ezeket legalább annyira érdemes megtanulni, hogy el tudd dönteni, mi a szar és miért. Így a saját hibáidat is ki tudod javítani vele. (Amúgy ez viszonylag átjárható más kreatív irányzatok felé.)
5. Ezt mindig elfelejtik az emberek: egy jó bejegyzés sokszor több nap munkájának az eredménye.
Remélem nem vettem el még az élettől is a kedved ezzel a sok komoly blablával :)
(Gyerekek, nem tudom manapság milyen a g-portal megítélése, de 10 évvel ezelőtt felénk rémesen ciki volt, de a legtöbb ehhez hasonló konzerv weblap is.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!