Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Távirányítós autó építés?

Távirányítós autó építés?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy rc autót, de nincs rá pénzem, ezért a barkács mellett döntöttem.

A kocsi vázát valamint a felfüggesztést rézdrótból forrasztanám össze.

A rugózásért 4db eldobható toll rugója felelne.


Ami nem tiszta:

Hajtáshoz 4db kerékagyakba rakott walkman motorra gondoltam.Elég erős a 4 motor?

Vezérlést hogyan lehet megoldani? Kormányzáshoz milyen motort használjak? Hajtómotorok fordulatszabályzására valami ötlet? És végül a legbonyolultabb: távirányítást hogyan lehet megoldani?


Válaszokat előre is köszi :)



2016. aug. 29. 05:57
 1/4 apababa ***** válasza:
Valójában nem építettem még de szerintem azért mert sokkal drágábban lehet csak megcsinálni mint készen venni. Különösen a vezérlést. Kissebbeket rc-ket már 2-3 ezer forintért lehet venni. És nem drótból van. Akik maguk építik azt hobbyból teszik és azért mert sok pénzük van.
2016. aug. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezt azonnal felejtsd el. A házilag gyártott RC autó nem drótból van. 2 mm vastag alu lemez az alváz, a felfüggesztést ebayről kell beszerezni, motort, szabályzót, difit, szervót, kerekeket szintén... Nem olyan egyszerű, mint hinnéd. És, a távirányítást házilag hogy oldanád meg? Inkább nézz szét aliexpressen, vagy ebayen. Kb 20-40 dollárért (4-8000ft) találsz már normális autókat
2016. aug. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem értem, hogy miért nem jó a huzalból forrasztott váz. Ha igazi autókat lehet csővázra építeni, RC-hez miért nem jó a huzal? Nem ilyen összedobált sz*rra gondoltam. Rendesen ki lenne háromszögelve ahol kell. Normális, méretpontos illesztésekkel meg minden.


Agymotorral mi a baj? Kevesebb mozgó alkatrész, kevesebb kopás. Plusz kapcsolóval lehetne egyszerűen váltogatni a hajtott kerekeket első, hátsó és 4x4 között.


Ha boltit akarnék, gyűjtenék rá.

Legyetek szívesek technikailag véleményt írni, hogy mi miért jó/nem jó. Az amolyan "mindenki így csinálja és kész" nem érdekel.

2016. szept. 5. 14:37
 4/4 anonim válasza:

Ha az anyagiak a fontosabb szempont, akkor érdemes egy RTR-t venned. 120€-ert már vannak jók. Picivel többért ott az alap Traxxas Slash, Stampede, Rustler, Bandit. Ezekbe akár használtan is bele mennék, mert hülyebiztosak, és ezek igazi, nagyon jó RC autók... én ajánlanám az 1:10 méretarányt. Ha olcsóbb kell, akkor valami 1:18-as Himotot néznék szénkeféset.


Ha a lényeg az építésen van, akkor a legcélszerűbb venni egy KIT-et, és olyan elektronikát teszel bele, amilyet akarsz.


Ha a semmiből akarod megépíteni, akkor is érdemes bizonyos alkatrészeket megvenned. Pl a motor, szabályzó, akku, töltő, rádió vevő+távirányító, szervó a minimum. Aztán ezek köré kéne építeni egy vázat. Javasolnám, hogy hátsókerék meghajtású legyen, egyszerűbb összehozni. De még van egy csomó dolog, ami nélkül nem sokat fog érni az autó, és nemigen tudod megcsinálni, csak megvenni: differenciál, féltengelyek, kerékagyak, kerekek, kormányzás elemei, kerékfelfüggesztés elemei, lengéscsillapítók stb.


Szóval ez drága lenne.


Ha egy otthoni tákolmányt akarsz, akkor érdemes venni egy olcsó (de nem játék) távirányítós autót használtan, és felhasználni az elemeit a saját projektedhez.


Ha ezt is el akarod kerülni, akkor a tollrugókat mellőzném. Egy vékony fa (pl balza) vagy műanyaglap lenne a váz, egy hajtott kereke lenne hátul középpen az egyszerűség kedvéért, hogy a difit mellőzhessem, és még a kormányzást kéne valahogy megoldanod, meg az irányítast. A felfüggesztéssel nem bonyolítanám az eeletem. Tollrugó? Inkább legyen rugózás nélkül. És szükséged van egy igazán olcsó távirányítós játékautóra a távirányító, kormányzás és a motor miatt. A walkmen motorok szerintem nem jó megoldás. Feleslegesen bonyolult kapcsolgatni őket, az első kerekeket nehéz lenne kormányozni stb...

2017. okt. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!