Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » E/1 vagy E/3- ban ajánlatosabb...

E/1 vagy E/3- ban ajánlatosabb írni?

Figyelt kérdés

Már egy ideje dolgozom egy fanfictionon, amit E/1- es módban írok.

Néha, amikor olvasom mások fanfic- jét, akkor látom, hogy a többség E/3- ban írta; és látom, hogy SOKKAL másabb, mint ha E/1- ben lenne írva (de ez csak az én véleményem).

Nekem E/1- ben sokkal "átélhetőbb" és élvezetesebb az egész, de viszont E/3- ban úgy érzem, hogy jobban lehet fogalmazni, és ha úgy van, a történet még több irányba is el tud menni, mert nem ragaszkodik egy konkrét személy elmondásához, hanem akár egyszerre több emberhez is fűződhet történet egyszerre. (Rem. érthető volt)

Aki írt már fanfictiont, vagy hasonlót, az mit tudna tanácsolni? Hogyan érdemesebb írni? Ti hogyan írtátok, amikor írtátok?



2016. júl. 30. 17:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Én E/3-ban írtam fanficet, és bevált ez a nézőpont. Persze ez függ az alapstílustól is. Egy komolyabb, Tűz és Jég dala vagy Gyűrűk Ura ficet célszerűbb egyes szám harmadik személyben írni, ha viszont lazább hangvételű a mű, inkább az E/1-et ajánlom. De variálni is lehet a kettő között, ha például egy-egy fejezetet a megszokottól más szemszögben írsz.
2016. júl. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Én történelmi- akció témájút írok, ami inkább kicsit komolyabb, és akciódúsabb, szóval lehet, hogy átváltok E/3- ra.
2016. júl. 30. 17:24
 3/7 anonim ***** válasza:
A legfontosabb, hogy te hogyan érzed kényelmesebbnek. Egy komolyabb művet is át lehet adni E/1-ben, csak eléggé bele kell élned magad. Az Éhezők viadala is úgy íródott és azt nem mondanám, hogy ne lenne komoly.
2016. júl. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mindenkinek más megy jobban, abban a nézőpontban írj, ami neked jó:)
2016. júl. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezt érezni kell. Először E/1-be írtam azután én is más történeteket olvasva rájöttem, hogy a E/3 azért jó, mert akár több szemszöget, látásmódot bele tudsz vinni. Mind a kettőt használom.
2016. aug. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, hogyan írod.
2016. aug. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen témában én ff-eket írok, és azokat érdemesebb e/1ben írni a főszereplő szemszögéből, de ilyen például a romantikus is, csak ott néha érdemes váltogatni, hogy kinek a szemzögéből írod. Viszont vannak olyan témák, pl SCI-FI, történelem, akció, amik jobbak E/3 ból írva.

Azt ajánlom, hogy nézz meg kb 10 random külföldi, és magyar történetet, hogy milyen szemszögből írták, (persze lehet többet is, és legjobb, ha teljesen véletlenszerűen vlasztod ki)persze azok legyenek az a "témából" íródottak, mint a tiéd.

Ez egy jó ötlet az ilyen esetekre, persze nem kell használnod, ha más javaslata bevált.

2017. szept. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!