Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Ez a Harry Potter folytatása?...

Ez a Harry Potter folytatása? Ebből lesz film is, vagy ezt valaki csak úgy hobbiból írta, komolyabb szándékok nélkül?

Figyelt kérdés

Most találtam rá egy site-ra, amin James Potter és az Ősök udvara c. alkotás található: [link]


Ha jól gondolom, ez a Harry Potter folytatása akar lenni, mivel James Harry első, legidősebb fia. De ez a "könyv" megjelnik/megjelent kiadónál is, és lehet belőle még rendes film is, vagy valaki ezt csak úgy szórakozásból írta, semmi különösebb indok nélkül (mint pl. hogy megjelenítse/kiadja, stb.)?


Nagyon érdekelne, ha valaki tud valami információt róla, mert nagyon szeretem a Harry Pottert, szerintem remek sorozat, és örülnék neki, ha lenne még egy ilyen kalandos sorozat, ami a HP folytatása is egyben.

Én is utána néztem, de nem találtam semmit. :(


15/F


2010. ápr. 17. 17:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia! Úgy látszik, még nem hallottál a fanfiction fogalmáról :)A fanfiction magyarul kb. rajongói irodalmat jelent, és ez azt jelenti, hogy ha valakinek megtetszik egy regény, akkor annak a cselekményét tetszése szerint átszőheti vagy megváltoztathatja. Ezt tehetik novella, regény vagy akár vers formájában is.

Ezeket általában az interneten publikálják az írók, mert egyébként jogszabályokba ütköző lenne. Ha van kedved, látogass el a Merengő fanfiction-re, ez a legnagyobb magyar fanfic oldal, én nagyon szeretem :)Mondjuk a legnépszerűbb párosítások (szerelmi) gyakran egy mezei HP-snek furcsák lehetnek, pl. a Piton/Hermione, vagy a manapság nagyon népszerű slashek (fiú-fiú szerelem), pl. a Draco/Harry.


Szóval a kérdésedre a válasz az, hogy ezek az írások nem jelennek meg könyvben, filmen sem, csak az emberek saját és mások szórakoztatására írják.

2010. ápr. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"A világhírű, eddig majdnem egy tucat különböző nyelvre lefordított James Potter and the Hall of Elder's Crossing című fanfic, mely az eredeti sorozat folytatása, végre magyarul is olvasható!"


Még az előző vagyok :)

2010. ápr. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

[link]


ez nem az a könyv hanem a folytatása, és mint látod nem J. K. Rowling írta

2010. ápr. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)


Azt tudtam, hogy nem J.K. Rowling írta, de olvastam, hogy tud róla, hogy megírták. :)


Csak azért kérdeztem, mert nem sok infót kaptam róla, viszont érdekelt, hogy egy író által írott mű, vagy csak valakinek megtetszett a HP, és folytatta/átírta-e.

Pedig jó lett volna ha megjelenik könyvben vagy filmen is akár, mivel az oldalon azt írja, hogy "Az apád harcának vége. A tied most kezdődik!", ezért nyílván folytatás. És örültem volna, ha Harry fiáról is megjelent volna egy kötetsorozat, mint folytatás, ami ugyanolyan izgalmas, mint a HP! :D


De köszönöm a válaszokat és a segítséget mégegyszer! ;)

2010. ápr. 17. 21:13
 5/10 anonim ***** válasza:
Azért nem biztos, hogy tud róla, mert végül is több százezer fanfiction létezik a világon, főleg HP témában. A blog oldalon pedig a "szerző" szó a folytatás megírásának szerzőjére gondolt, nem Rowlingra.
2010. ápr. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Akkor én értettem valamit félre... :)

Csak azért lenne jó még egy ilyen 7 részes sorozat, mert szeretem ezt a varázsvilágot, amit Rowling írt le, és kár hogy vége van. :(

Nagyon bírom a HP-t, és elmenne még 7 sorozat újabb kalandokkal, új szereplőkkel, akik szintén úgy kezdik, hogy tudatlanok és még sokat kell tanulniuk, miközben persze érdekes tetteket visznek véghez. :D

2010. ápr. 17. 22:43
 7/10 anonim ***** válasza:
Attól amiért nem jelenik meg könyvben, még nyugodtan olvashatod, és szeretheted a történetet. :)
2010. ápr. 18. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ez igaz. :) Csak az a baj, hogy filmet nézni jobban szeretek, mint olvasni. :P De így marad az olvasás! :D
2010. ápr. 18. 10:35
 9/10 anonim ***** válasza:
Én mintha hallottam volna róla, hogy megírta vki a folytatást és ki is adták könyvben és ugye JKR beperelte őket, de nem nagyon izgatta őket, mert a bevételből bőven ki tudták fizetni, de lehet, hogy ez csak pletyka..
2010. júl. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én elolvastam... még régen... van folytatása is, de azt nem bírtam ki... túl JKR mentes...:) ( csak az elejét futottam át)
2010. aug. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!