Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » A grafit rajzhoz milyen...

A grafit rajzhoz milyen lakkot használnak a rajzosok, hogy ne mosódjon el?

Figyelt kérdés

Látom, hogy a portré rajzolók akik strandon, utcán pénzért rajzolnak a végén lefújják valamilyen lakkal a rajzot.

Milyen lakk sprayt használnak erre a célra?



2016. júl. 20. 17:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Azt nem tudom pontosan, van többféle.

2. Google: "rajzfixáló spray".

3. Én hajlakkot használtam, működött.

2016. júl. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Fixatívnak hívják (lehet hogy ez csak egy márka, de tuti van ilyen).

Amúgy olcsóbb sokkal a hajlakk, és tényleg működik.

2016. júl. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Haha :D Mivel csóri vagyok, hajlakkal (legtöbbször máséval), de ha veszek fixatívot, akkor abból nem adok senkinek, csak a legjobb barátnőmnek. Viszont a hajlakkot, amit nem használok hajra, szivesen megosztom. (csak hogy ne nézz bunkónak)

Ha hobbi szinten csinálod, bőven elég a hajlakk, feltéve, ha nem rajzsimogatót készülsz nyitni.

2016. júl. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Végül máshol is megtaláltam, hogy a hajlakk jó. Egyetlen rajzot akarok csak egyelőre fixálni. :)
2016. júl. 22. 22:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Én azért ajánlanék egy fixatívot. Én rajz közben is szeretem fixálni a képet, mert így még több réteget tudok felvinni, fokozva a realisztikusságot. Ugyan ezt a hajlakkal nem lehet megtenni.
2016. júl. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ok, de egyetlen rajz fixálásához egyelőre tökéletes volt a hajlakk. Pláne, hogy még csak nem régen rajzolok és ez volt az első portrém. Az egyik rajzos ismerősöm szerint nagyon jól sikerült, ahhoz képest, hogy nem régen kezdtem.

Idén ez volt 7. vagy 8. rajzom. Sok időm és kedvem nem volt ezzel foglalkozni, viszont az illetőnek holnap van a névnapja, addigra kész kellett lenni. :)

2016. júl. 25. 18:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!