Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Hogyan lehet jelentkezni a...

Hogyan lehet jelentkezni a SZINDRA stúdióba?

Figyelt kérdés

Hogy van ez a várólista? Felvételi?


előre köszi a választ



2016. máj. 19. 11:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom. De nagyon érdekel, hogy ez micsoda.
2016. máj. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egy színi stúdió az egyik legnevesebb. Földessy Margit a vezetője, és ő is tart ott órákat. De nem igazán tudom hogyan lehetne bejutni. Írtam nekik emailt. Még válasz nem érkezett.
2016. máj. 20. 13:54
 3/9 anonim ***** válasza:

Oh, igen. Így már ismerős, Földessy Margit (bocsánat, ha rosszul írom) nevéről.

Nem is tudom. Én is jelentkeztem sok helyre, de az ő köre lenne az utolsó, ahova mennék szerintem.

2016. máj. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mért?
2016. máj. 25. 19:44
 5/9 anonim ***** válasza:

Hallottam, hogy nem szerepelhetsz, csak ha megfelelsz az elvárásoknak, vagy kitűnik a tehetséged. Ez teljesen rendben van, ne engedjünk fel senkit dadogva és motyogva a színpadra, de nyilván teljesen jó képességű emberek jelentkeznek ilyen helyekre. Ahhoz, hogy bejuss a stúdióba felvételizel, aztán ez még mindig nem elég, még a foglalkozás alatt is bizonyítanod kell, hogy te vagy elég jó, jobb, mint a többi.

Egy szóval, nekem nagyon elvenné a kedvemet a színháztól, szerepléstől, az írástól nem hinném, de egyébként a műfajtól lehetséges. A tudat, hogy meg kell felelnem egy olyan helyen, ahova azért járok, mert szeretem csinálni és felvettek, mert láttak bennem fantáziát és még ez sem elég, az valahogy nem tetszik nekem.

Lerohasztana ez a versengés, az a helyzet. De ezt csak hallottam erről, simán lehet, hogy tévedek. Meg van, akinek pont ez kell, szóval csak magamról tudok beszélni.

Ismerve önmagamat én inkább valami alternatív, "várjuk az ihletet", "színészkedünk, mert szeretjük" és kreatív helyen lennék, ahol az elménkből és a fantáziánkból kihozzuk közösen színpadra azt, ami egyaránt élvezetes, elgondolkodtató és csodálatos.

2016. máj. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Bocsi de ez most egy kicsit zagyva volt amit ide írtál.

Egyrészt, mert aki erre a pályára készül (de nem csak erre) annak, mindenhol bizonyítania kell. Arra válalkozik, hogy az élete egy nagy bizonygatás.

És megfelelés.

Én ezzel teljesen tisztában vagyok. És hidd el, ha nem lennék benne biztos, hogy elbírná a lelkem, a folyamatos bebizonyítást, megfelelést ebbe bele sem gondoltam volna. :)

Nagyon jó amit írtál egyébként, csak azt nem értem. Mert ha valaki szerepelni akar, mindenképp tehetségesebbnek kell lenni a többieknél. Én nem tartom mgam ilyennek, még-... de mindet el fogok követni annak érdekében hogy sikerüljön.

Nekem ez az életem. Máshol nem lennék ennyire boldog.

És ha nem próbálom meg, mindig arra gondolnék az unokáim szemében hogy : Igen! Egy voltam azok közül, akik megpróbálták, és feladták.


Igenis bizonyítani akarok! :)

2016. máj. 28. 09:42
 7/9 anonim ***** válasza:

Jaj, babám, most ne hidd azt, hogy én itt le akartalak beszélni erről. :D

Mondtam, hogy csak a saját nevemben tudok beszélni, mivel nem egy és ugyanaz az ember vagyunk, ezért nyilván nem gondoljuk ugyanazt, nem ugyanazok a képességeink és nem ugyanazok az elvárásaink és a tapasztalataink az élettel kapcsolatban. Azt is írtam, hogy van, akinek ez kell (te) és van, akinek nem ez kell (én).

Félreértések elkerülése végett: nem azt mondtam, hogy te nem bírnád ezeket és nem lennél elegendő ide. Most nehogy erre gondolj! Csupán annyit akartam, hogy nekem jobban tetszene egy szabadabb rendszer, amiben a tagokkal együtt kitalálunk történeteket, megírjuk színpadra és ilyen utópikus világban élve élnénk a színház szeretetének. De nyilván ez már az én álomvilágom, amiben azt mondhatom majd az unokáimnak, hogy "Srácok, nézzétek, annyira jól szórakoztunk és rengeteg érdekes embert ismertem meg, akikkel együtt alkottunk." Nyilván nem azt akarom mondani, hogy a két rendszer nem illeszkedhet: az a legjobb, ha mind a kettő megvan, egy kis rend és hajtás, valamint kreativitás és szenvedély.

Szóval: sok sikert!



Amúgy végre nem offolva tovább a témát (de ha van kedved további vitára, akkor írj privátot, vagy keress meg az utcán, szívesen dumálok tovább zagyvaságokat):

Nem ismersz más szindrásokat? Van egy osztálytársam, rákérdezek nála, hogy mi a helyzet ezzel, lehetséges, hogy ő ebbe a stúdióba járt.

2016. máj. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Jobb is a hangulat, ha nem kell a porba taposnod a másikat azért, hogy te érvényesülj. De ez is csak egy álom ezek szerint.
2016. máj. 30. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ja, én sem úgy fogtam fel hogy le akarsz beszélni,

Csak elmondtam, hogy én nagyon várom már hogy bizonyíthassak.

És egyébként nagyon jó dolgokat írsz, mert ahová jártam színi amatőr társulat, ott mi is a kedvenc verseinket szavaltuk, úgy ahogy mi össze tettük a fejünket, és együtt raktuk össze az előadást.

Azt hiszem, ha akkor nem hagynak érvényesülni, most nem akarnék arra tartani amerre.


Köszönöm a válaszodat, és azt megköszönném hogy megkérdeznéd, mert ezt tényleg nagyon szeretném.

Mindenkinek nagyon hálás vagyok az eddigi segítségekért :)

2016. máj. 30. 18:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!