Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mi a neve ennek a 3D-s szemüve...

Mi a neve ennek a 3D-s szemüvegnek?

Figyelt kérdés

Ugye van két fajta, ami színes, a piros-kék, meg azt hiszem, a piros-zöld.

De van egy olyan, amit inkább mozikban használnak, és annak semmilyen színe nincsen, tökre átlátszó. Azt hogy hívják, illetve hogyan keressek rá olyan tartalmakra (videók, képek), amik ahhoz készültek?



2015. dec. 1. 17:23
 1/5 anonim ***** válasza:

A piros-zöld vagy a piros-kék

attól függően, hogy melyik film mivel készült, azokat anaglif technikának nevezik.


A mozikban van cirkulár polarizált szűrővel működő (balra forgó és jobbra forgó polarizációval) szemüveg, azokat szokták oda adni a műsor után. Ez ugyanaz amit az otthoni passzív rendszerhez is használnak.

Ennél a rendszerél a vetítő oldalon is van két különböző rendszer. Az egyiknél csak egy vetítő működik és ott a vetítő előtt van egy aktívan váltogató szűrő, ami felváltva vetíti a képet balra forgó és jobbra forgó mezővel és egyik kép csak a bal szemhez jut, a másik csak a jobb szemhez kerül. Ezt nevezik Z-screen -nek.


Más mozi rendszernél van lineárisan polarizált szűrővel szemüveg. Azt nem adják oda, le kell adni.


Van az otthoni aktív rendszerű szemüveg, amiben aktívan felváltva kapcsolgatja a szemüveg, hogy melyik szemnek jutó képet melyik szem láthassa.


Aztán a mozikban van még a nagyon keskeny sávú spektrum szűrőkkel működő szemüveg, aminél mindhárom színnél spektrálisan csak minimális mértékű eltolást használnak. A drága szemüvegnél is mindkét szem előtt van egy szűrőkből álló komplex több rétegű lap, amin át mindkét szemmel látod a színeket, de mindegyik minimális mértékben eltér, amit szemmel szinte alig lehet észrevenni, vagyis nem zavaró. Viszont a vetítő előtt lévő szűrővel együtt működve, csak a bal szemnek való kép jut a bal szembe és a jobb szemnek való kép jut a jobba, mert a hullámhosszban kicsit különbözik és az interferencia szűrő képes kizárni az ettől kicsit is eltérő fényt. Kicsit bonyolultan hangzik, de valahol a neten van ezekről részletes leírás.


Szóval van elég sok féle.

2015. dec. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 jabba1983 válasza:

Sziasztok.


Bocsánat,hogy kicsit elrugaszkodok a témától, de látom eléggé képben vagy a 3D világban.


Amit leírtál színes lencsés szemüvegekről az az anaglif technológia.

Az aktív redszerű 3D tecnológia pedig lenne a Stereotypic 3D vagy mi a különbség?

Azért merült fel a kérdés, mert van egy pc játék amiben van Stereotypic állítási lehetőség, tehát játszható 3D-ben.Na most a TV aktív és nem passzív rendszerű, de hiába állítgatom, a TV nem vált 3d módba sajnos.

2015. dec. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A szóval még nem találkoztam ebben a kontextusban, de bontsuk ketté.


A "stereotyp" szó magyarul sztereotípiát jelent.

Az viszont ezt jelenti:

Felszínesen általánosító. Negatív, pozitív vagy semleges elképzelések és előítéletek együttese.


A 3D a térhatásra utal.

Vagyis általános értelemben vett 3D. -szerintem-


Milyen készülék képernyőjén akartad volna megnézni térhatásban? Gondolom számítógépen. Esetleg tv-n.


A számítógépes 3D megjelenítésnek is van több féle módja. Az egyik amikor van egy passzív 3D-re előkészített monitor, de aktívat említettél.


Az akítí renszerű megjelenítésnél a számítógépben kell lennie egy errre alkalmas videó kártyának. Azon a videó kártyán kell legyen az aktív 3D szemüveg vezérlésére egy optikai, rádiós vagy vezetékes kimenent, amivel szinkronban kell működnie a 3D megjelenítésre alkalmas videó kártyával. (ami nekem volt az még vezetékes volt). Abban ha a számítógép asztalra kattintottam, akkor igazán sok 3D-s beállítási lehetőség vált egyből elérhetővé. Viszont a hatás is magáért beszélt és gyönyörűen működött még windows 95-98 alatt az akkori 14"-os régi monitoron, akár 60Hz frissítési frekvenciával is. Viszont a tényleg szép képhez legalább 75 Hz-en kellett járatni a frissítést.


Aztán megjelent az XP-re is ilyen kártya és szoftver, de aztán az is eltűnt egy idő után. Viszont ahhoz legkevesebb már 120 Hz-es működésre képes monitorra volt szükség.


Ha neked meg volt valamelyik 3D-s video vezérlőd és a megfelelően telepített vezérlő szoftver bármilyen beállítása ellenére mégsem működött, akkor lehet, hogy a játékot nem 3D módban indítottad el.


Normál monitoron, akármilyen, térhatású működésre nem alaklmas kártyával is annyit kel látnod egy 3D-ben elindított programnál, hogy megkettőzve, mint egy szellemképesen látszik minden a képernyőn. Viszont ez csak arra alkalmas kártyával és vele szinkronban működő szemüveggel hozhat létre térhatású képet.


Az még megtévesztő lehet, annak idején 3D-nek nevezték a poligonokból térbelien forgatott, kirajzolt ábrákat gyorsan kezelni képes grafikus kártyákat is, de az csak látszólagosan kezelte a grafikus objektumokat úgy mint ha 3D volna, de nem volt valódi térhatása, ha csak nem adtak vele együtt működő szemüveget is a kártya mellé.

2015. dec. 16. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 jabba1983 válasza:

Huh,köszi a választ.úgy gondolom, hogy pontosításra szorul a kérdésem.

Van egy Pc ami HDMI kábellel össze van kötve egy samsung smart Tv vel.

Videokártya pontos tipust nem tudok az biztos hogy ati radeon hd xxxx 2 gb.

A tv pedig egy samsung 3d led tv

Konkrétan ő


[link]


A játék pedig a ditr rally lenne,abban van stereotypic állítási lehetőséd,és azt olvastam, hogy annak az állításával el tudok érni egy olyan képbeállítást amit a tv 3d-nek érzékel, ésa automatikusan átvált erre a módra.elvileg utána szemüveg fel és élvezed a játékot 3d-den.amúgy nem vagyok technikai analfabéta mert megvan pl az iz3d program, simán 3d-t tudnék belőle csinálni gond nélkül,csak azt gondoltam ha már a játékban van erre lehetőség minek plusz program.amúgy a tv sajna még szoftveresen nem tudja a 2d-ről 3d-RE Konverálást

Köszi a válaszod

2015. dec. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

..na most én is huhh... :)


A 3D a számítógépen úgy jön létre, hogy az ilyen megjelenítsére alkalmas video kártya monitir csatlakozója mellett kell legyen egy szemüveg szinkron kimente is, ami a szemüveget vezérli, hogy szinkronban váltson a felváltva bal és jobb szemnek megfelelő képpel, vagyis egyszer az egyik szemet takaja el, aztán a másikat, hogy egyzserre csak mindig az egyik képet a neki megfelelő szemmel láthassuk. Ez nyilván csak akkor jöhet létre, ha a megfelelő oldali szemünkkel látjuk csak az adott oldali képet.


Na moast azt már nem tudom, hogy a szemüveg sinkron hogyan is tudna átjutni a tv-re oldalhelyesen, ha a számítógép videó kártyája nem 3D-s, vagyis nincs erre felkészítve. Na meg egyébként is. Ami erre alkalmas, az tudtommal csdak a saját számítógép monitorán jeleníti meg mélységben a képet, már ha elég gyors a monitor hozzá. Pl egy képcsöves monitor általában elég gyors, de az LCD monitorok közül már elég jó árban vannak azok ami képes a 120 Hz-es működésre, már pedig tudtommal ez kell ahhoz, hogy a szinkron is működhessen ezeknél az újabbaknál.


Szóval nem tartom valózsínűek, hogy ez így összejön, ha bár nem tudom pontosan, mert ezt így még akkor nem volt min kipróbálni csak a saját monitorán ment de azon nagyon szépen térhatásban működött.


Amit írtál, hogy "a tv még nem alkalmas 2D-3D konverzióra". Ez egészen más dolog, mert nem a valódi térhatást hozza létre. Az általában a kép elmozdulásakor létrejövő réteges perspektivikus elmozdulásából hozná létre a hamis térhatású mélységet, aminek alig van köze a valósághoz. Szóval az inkább csak valami, ami nem azonos az eredeti mélységgel és nem is mindig látszik normálisan. Annak a 2D-3D konverziónak nem sok értelme van úgy.

2015. dec. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!