Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Nektek is van vagy volt baj...

Nektek is van vagy volt baj az új iphone 6 plus s telefonok tárhelyével?

Figyelt kérdés

Rendeltem a telekomnál egy iphone 6 plus s 128gb arany színü telcsit és amikor kész, beállítottam mindent rajta utána megnéztem hogy mennyi hely van, 110gb volt, 3.5gb-ott használt fel a telefon, magyarul 13.5gb van a telefonban, ez vicc.

Vissza is küldöm hogy cseréljék ki, de a telekomnál azt mondják kicserélik de az ugyan olyan lesz, nem náluk kell reklamálni hanem az apple-nél.

Jó, igazuk van de nem tudok folyékonyan angolul.


2015. nov. 18. 23:39
 1/5 anonim ***** válasza:

semmi baj nincs ebben. a gyártók decimálisan számolnak, az op. rendszerek meg binárisan.


119,2 GB-nak kell lennie, ha pusztán a számokkal dobálózunk.

ez binárisan 128000000000 bájtnak felel meg(ami hát ha decimálisan számolnánk, akkor valóban 128000 MB és 128 GB). ahhoz, hogy ez 128 GB-nak lássa egy op. rendszer(tehát binárisan is 128 GB-ot érjen), ahhoz 137438953472 bájtnak kellene lenni.


Ennyi a titka.

2015. nov. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ez nem gond, ez mindegyik ajfonnal igy volt


128GB van a papiron de annyit sose fogsz kapni


Mint ahogy a netszolgaltatod is azt irja a papirra, hogy 5MB letoltes es orulsz ha 4 korulit elered jo esetben, tiszta idoben, ejjel 2kor...

2015. nov. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De nekem senki se mondja hogy ha rendelek egy iphone 6 plus s 128 GB-os telefont, a telefon beüzemelése után meg a tárhelyen 113 GB lesz.
2015. nov. 21. 12:11
 4/5 anonim ***** válasza:
akármit veszel, mindenhol így számolnak. az 1 terrás vinyó is 931 GB, miután a gépbe beraktad.
2015. nov. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

De nekem senki se mondja ... pedig az Apple mondja, de vidd vissza nyugodtan, senki nem kotelez ra, hogy ilyet vegyel;)


itt van angolul amit az egyes valaszolo gyonyoruen leirt magyarul, de ugy latszik azt nem tettszett megerteni...


[link]

2015. nov. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!