Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Torrent meghívókkal való...

Torrent meghívókkal való kereskedés kinek, mennyire elítélendő?

Figyelt kérdés

Több torrent oldalakkal, meghívókkal, cserével stb.. foglalkozó oldalon találkoztam már olyan emberekkel, akik elítélik a meghívóval való kereskedést, ezért kíváncsi vagyok mi a véleményük ezeknek az embereknek pl. a kalózkodásról..


Megértem és elfogadom, ha valaki nem szeretne meghívót vásárolni.Evvel semmi gond, viszont egyesek elveit nem értem.


Egyik oldalon elítélitek a meghívóval való kereskedést,míg a másik oldalon ugyan úgy fent vannak a kalóz oldalakon és ezerrel töltik le fel a jogvédett tartalmakat!


Most akkor hogy van ez?? Ami kedvező, azt nem, viszont ami esetleg nem kedvez annyira, azt meg elítélik?

Milyen elvek ezek? Azt megérteném, ha elítélnék a kalózkodás minden formályát, beleértve a meghívó árusítást is.Az rendben, de így kissé érdekesek ezek az elvek..


Nektek mi a véleményetek erről? Jogos ez a nagy felháborodás a meghívó árusítás ellen?



2015. okt. 19. 17:43
 1/6 anonim ***** válasza:

A torrent protokoll lényege hogy mindent ingyen kapj meg az által hogy mások hajlandóak azt megosztani, és te is továbbosztod azt.

A hozzáférés árusítása azért pofátlanság, mert egy ingyenes szolgáltatáson próbál valaki nyerészkedni és másokat lehúzni. Az sem elhanyagolható dolog hogy bár az egész ingyenes, a szervert mégis fenn kell tartani. Tisztább módszer ha az oldal maga adja a meghívót bizonyos támogatásért cserébe, hiszen azt vissza tudja forgatni a szerver/tracker fenntartására. Ez nem ugyanaz azzal, hogy mások úgy árulják a hozzáférést, hogy saját zsebbe megy a pénz.

2015. okt. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Már megbocsáss, de a torrent oldalak milliárdos nagyságrend-ben károsítják pl a film ipart és azok is, akik feltöltik oda a jogvédett tartalmakat! Ez nem pofátlanság? Sztem semmi külömbség árus és feltöltő között! Ugyan olyan bűnös mindkettő!
2015. okt. 19. 18:22
 3/6 A kérdező kommentje:
Ugyanakkor az is pofátlanság, hogy boltban 5-15ezer forint a filmek darabja, de ettől még nem lesz legális a torrentezés! Én nem sajnálom se a kalózokat, se a meghívó árusokat és el sem ítélem őket, viszont az, mikor a kalóz szídja a kalóz árust sztem kissé nevetséges..
2015. okt. 19. 18:40
 4/6 A kérdező kommentje:
Drága a film a boltba? Oké! letöltöm kalóz oldal-ról, viszont, ha kalózkodok, akkor befogom a pofám! Nekem ez a véleményem .
2015. okt. 19. 19:02
 5/6 Balog József01 válasza:

Szia!


Egyet értek az írásoddal.Sok oldalon tapasztaltam, többek között az ncore-on is, hogy ""ingyen"", önzetlenül kínálják a meghívókat!


Íme egy példa;

" Van 3 darab meghívóm melyeket szívesen odaadok, természetesen ingyen. Tudom, hogy sokatoknak szüksége van rá! A meghívottjaimért felelősséggel tartozom, ezért fogalmazd meg, hogy miért neked adjam, győzz meg! További szép estét!

(Csak annak válaszolok aki kapja.) !! "


Evvel csak 1 a probléma!

Miért osztogatják ingyen a meghívóidat?


Játszák a "Tamás báttyát? Engem ugyan zavar, hogy egyesek így akarnak kitűnni, hogy játszák az eszüket társaságban, de nem ez a leg főbb probléma!!


Kiélvezik ezt az osztogatást, és hülyíttik az embereket, az a probléma!


Kap mondjuk 25 emailt, abból 3 ember kap esetleg meghívót, mert annyi meghívólya nincsen, amennyi jelentkező lenne, a többi nyomorult meg várja a semmit!

De még azon a három szerencsétlenen is kiélvezik magukat, aki kap meghívót, mert hallgathatják a könyörgésüket. Ha már eleget könyörögtek, bizonygattak, talán megkapják!


A bajom, hogy nem önzetlenül adják! Az ncore tagságodat felhasználva, pár napig játszhatják a főnököt!

Ez az egyetlen, ami ezeket az embereket motiválja!


1, Miért adja idegeneknek ingyen?

2, Miért dolgozik ingyen?

3, Miért vállal idegen emberekért felelősséget, kockáztatva a saját fiókját?


Ő a jó Isten? Nem! Cak ki szeretné élvezni azt a pár napot, ameddíg neki könyörögnek a nyomorultak!


Sokkal tisztább lenne, ha nem adna senkinek, semmit!


Ha úgy hirdetedné, hogy (Van 3 meghívóm és az első három jelentkezőnek odaadom ingyen vagy cserébe valamiért esetleg pénzért..) , akkor nem lenne semmi probléma, mert nem hülyítené meg az embereket!

De így, evvel a "győzzél meg dumákkal egyértelmű, hogy élvezni akarják ezt a dolgot és egy halom embert meghülyítenek, mivel annyi meghívójuk nincsen, amennyi jelentkező lesz.

Vagy ne adjon senkinek, vagy adjon mindenkinek és akkor nem hülyít meg senkit.


Az is jobb ennél, ha pénzért árulják a meghívót, mert ott legalább egyértelműek a dolgok..

Mindenki el tudja dönteni, hogy akar-e érte fizetni vagy sem..

Senki nincs félrevezetve, hűlyítve.Vannak csalók is persze, de az más tészta....

2015. dec. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ez az emberi ostobaságot és rossz indulatot tükrözi..

Az emberek megalázzák saját magukat, avval hogy könyörögnek egy szaros meghívóért.A másik meg visszaél a tagsággal és jól mondod "kiélvezi, hogy könyörögnek neki és ettől több-nek érezheti magát..Csak ezért csinálja, ez evidens..

2015. dec. 1. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!