Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Egy ilyen asztalra milyen...

Egy ilyen asztalra milyen méretarányban lehet terepasztal ( vasút ) csinalni? Hossza : 100 cm (1 m ) szelessege : 45 cm . H0 vagy inkabb N vagy Z meretben gondolkozzak?

Figyelt kérdés
koszonom a valaszokat elore is ! :)

2015. ápr. 12. 09:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát ez annyira ici-pici hogy szerintem N-es méretarányhoz sem elég. N-ben egy minimális ívsugár sem jönne ki, az is legalább 250mm, de látványra igen életszerűtlen. Még Z is csak kompromisszumokkal. Ha mindenképp extrém miniatűr élményre vágysz, javaslom a T-méretarányt. Japán őrület (1:450) na azzal nem lesz helyproblémád.
2015. ápr. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kossz a valaszt ! :) Szetneztem itthon es van anyagom egy asztal epitesehez. Max ekkorat tudok : hossz :96 cm , szelesseg : 76,5 cm . Erre johet H0-as vagy egy N-es ? Ja es meg lenne valami : hogy ezt az ivsugarat hogy kell kiszamolni ? elore is kosszi :)
2015. ápr. 12. 17:37
 3/8 A kérdező kommentje:
ez egy kicsit rovidebb , de szelesebb . ( ilyen teglalap-kocka szeruseg jonne ki az anyagbol ) :)
2015. ápr. 12. 17:40
 4/8 A kérdező kommentje:
illetve R1 vagy R2 ives sín lenne a legjobb ? :) elore is kossz
2015. ápr. 12. 18:26
 5/8 anonim ***** válasza:

Minden gyártó vágánygeometriája más, nem is beszélve a méretarányokról, szóval hogy kinél mekkora egy R1-es, R2-es vagy akárhanyas ív az mindenhol mást jelent, a termék leírásában ott van, akárcsak az, hogy az adott körcikk mekkora részét teszi ki, ezt pedig fokban jelzik tehát ha 45° akkor ugyebár az egy teljes kör 1/8-a. Én N méretarányban építem jelenleg az asztalomat a legkisebb ívem sugara 350mm. Ez ugyanúgy egy kör sugarát jelenti, mint matekórán, tehát egy R-350mm sugarú ív 700mm átmérőjű teljes kört jelent. Egyébként flexibilis síneket használok ahol ugye nincs ilyen hogy R1,2,3..Az asztalomon az a 350mm sugarú ív is egy hegy belsejében található ahol nem látszik, kvázi egy visszafordító, mert személy szerint nem igazán tartom valósághű látványnak a felszínen a túl erős "malvinokat". Summa-summarum ekkora helyen N-ben gondolkodnék, mert H0-ban max egy dioráma férne el rajta, vagy valami villamospálya, de még ahhoz sem lenne elég a hely. Szóval valami kis mellékvonali állomás, néhány erős kitérővel, és rövid szerelvényekkel, kivitelezhető N-ben ekkora helyen. Mellékelek egy képet, milyenre gondolok.


[link]

2015. ápr. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Csak részben értek egyet az első válaszolóval. Ha egy 100*50-es N-es terepasztalban gondolkodunk, akkor az megfelel jó közelítéssel egy 200*100-as H0-ás asztalnak. Nos ez bár valóban kicsinek minősül, de egyszerű terepasztalt lehet ekkora méretben készíteni (íves váltók, két vágány+egy csonka iylesmik...). N-ben a legkisebb ívsugár kb 20 cm szerintem. (régi piko rendszerben 193 mm)

100*50-ben N és Z játszik csakis. H0-ban ez dioráma méret lenne.

2015. ápr. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat :)
2015. ápr. 13. 15:35
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor legyen 100*75-ös, nem mindegy ám, hogy 50, vagy 75 a szélessége... :)
2015. ápr. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!