Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Miről vezessek blogot? Mi...

Miről vezessek blogot? Mi érdekel titeket? Hogyan?

Figyelt kérdés

A téma, ami megfogna titeket, de mégis egyszerű. Nem a saját életemről hanem egy témáról szeretném vezetni a blogot, s persze a saját véleményem, élményem (pl.: ha kozmetikumokról; hogy reagált a bőröm, stb. ) szőném bele.

Illetve milyen weblapot ajánlotok? :)



2015. febr. 22. 20:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindenképp olyanról írj, amit te is szeretsz. Csak arról tud valaki hitelesen írni amit jól ismer és kedvel. Ha ez a sminkelés, akkor tegyél bele sok tippet, trükköt, milyen arctípusnak/bőrtípusnak mi áll jól, stb.
2015. febr. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Gondoltam olyanra, hogy pozitív, vicces, mosolyogtató dolgokat osztanék meg az emberekkel.

Esetleg az életemben, amiket észre veszek (ha x hangulatba állok hozzá pl mit "kapok vissza").

Én magam most egy olyan úton próbálok elindulni ahol egyre pozitívabb vagyok, boldog, s szeretnék segíteni másoknak a mosolygásban! :)

2015. febr. 23. 17:39
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]

az ilyen kézműves dolgokat nagyon szeretem. Sajnos kevés az igényes oldal ami magyar és erről szól..

2015. febr. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát, engem a hegyipataki csíkok tartása nagyon is érdekelne...


De gondolom téged nem, nekem meg már szerencsére megvan a betevő blogom belőle :)

Ebből gondolom kiderül, hogy Egyeskével teljesen egyetértek: mindenképpen valami olyat válassz, ami közel áll hozzád, amit alaposan ismersz! (Ha most pisztolyt szegeznének a fejemhez, hogy blogoljak, mert különben... nálam három dolog jöhetne számításba: hal, kert, kreatív hobbi)

A legtöbb blog, amit látok, 3 dolgon szokott elcsúszni:

- szöveg (így két hozzászólásod alapján miattad nem aggódok)

- dizájn, logikus felépítés, olvashatóság

- fényképek minősége. Az emberek alapból szeretnek szép képeket nézegetni, de pl. dekorkozmetikumoknál különösen nem mindegy, hogy mennyire adja vissza a fotó a termék valós színét.


Nekem négy weblappal van tapasztalatom:

- livejournal: sajnos néhány csoportot kivéve abszolút ki van halva, de én nagyon szerettem. Főleg azt az opciót, hogy bejegyzésenként be lehetett állítani, hogy ki mit lásson.

- wordpress: nagyon stabilan jól működik, átlátható, könnyen kezelhető. Ami számomra nagy pozitívum, hogy az ingyenes skinek is több platformra optimalizálva vannak. Ami számomra negatívum, hogy amennyiben csak ingyenes szolgáltatásokat veszel igénybe viszonylag kevés dizájnból lehet választani, és kevésbé formázhatóak. (Fizetős opciókat használni egy kezdődő hobbibloghoz, meg kicsit olyan, mint aknavetővel hangyára vadászni. Ellenben ha komolyabb céljaid vannak, vérprofik.)

- blogspot: ez is stabilan, jól működik, átlátható, könnyen kezelhető. Teljesen formázható, ha te magad nem is tudsz HTMLT-s és CSS-t szerkeszteni, rengeteg ingyenesen felhasználható dizájn található neten. Ami akár hátrány is lehet, mert elég sok közülük a használhatatlan, átláthatatlan dizájn is. Mobilos, tabletes megjelenítéssel fogalmam sincs hogy állnak, nem tegnap volt, amikor utoljára blogspoton jártam.

- tumblr: a fiatalság által használt mikroblog felület. Stabilan működő, könnyen kezelhető, átlátható, teljesen formázható, weblapszerkesztői tudás hiányában neten vadászható hozzá sok használható vagy kevésbé használható skin. A "reblog" opciónak hála szélsebesen terjednek rajta a bejegyzések. Ha "csak" rövid bejegyzések, képek, esetleg videók közlésén töröd a fejed (napi cukiság, napi pozitív gondolat), a tumblr arra nagyon jó.

2015. febr. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a hosszú választ! :)

Még rágódok kicsit rajta, nézelődök.

2015. febr. 26. 15:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!