Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Üdv olyan kérdésre szeretnék...

Savanya Dávid kérdése:

Üdv olyan kérdésre szeretnék választ kapni, hogy kell-e engedély egy olyan fegyverre, amit még a kalózok használtak, azt az elől tölthetős fegyvert? Mert szeretnék venni egyet, de nem tudom hogy kell-e engedély rá.

Figyelt kérdés
2015. jan. 26. 16:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Olvastam valahol, hogy bizonyos mérettől már kell engedély, de nem tudom hány centitől... gondolom nem lehet kicsi, úgyhogy bizonyára kell. De gondolom akitől ezt megveszed, meg tudja mondani.
2015. jan. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

elöl töltős puska/pisztoly?


Attól függ. Ha hivatalosan is ártalmatlanítva lett (nem működik, leforrasztott gyújtópont meg társai) akkor nem kell engedély. Ha van rá esély, hogy működőképes akkor viszont be kell jelenteni a hatóságoknak.

2015. jan. 27. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mind a kettő válasz téves.


Elöltöltős fegyver birtoklásához nem szükséges semmiféle engedély. Minden további nélkül meg lehet vásárolni és otthon tartani. Még az sincs szabályozva a jogban hogy hány éves kortól lehet megvásárolni.


Ezt használja ki a Keserű Művek is a gumilövedékes fegyvereivel. Azok is elöltöltős fegyvernek számítanak.


Viszont használni (lőni) kizárólag lőtéren lehet velük. (illetve most már ha jól tudom vadászni is lehet)

2015. jan. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ami még kimaradt: teljesen mindegy hogy puska vagy pisztoly. Ha akarod akkor lehet derringer is (női zsebpisztoly) ha akarod akkor akár egy régi ágyút is vehetsz. Az is elöltöltősnek számít.
2015. jan. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Vásárláshoz és tartáshoz NEM.100%!!!!


HA viszont használni szeretnéd azt csak lőtéren teheted meg,de sajna nem mindegyiken. A hozzá való lőpor és csappantyú idehaza engedélyes. :( [link]

2015. jan. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!