Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik a legjobb/l...

Szerintetek melyik a legjobb/legsikeresebb blogtéma? 14/L

Figyelt kérdés

2014. okt. 26. 10:48
 1/2 edemmester ***** válasza:
100%

Kedves Lána.02! Nemrég már írtam egy privátot (kb 10 perce), de akkor ezt a kérdést még nem láttam, csak egy előzőt. Alapelvek:


1. Arról írj, amiről tudsz. Ha elkezdesz írni valamiről, ami "trendi", de egy betűt sem értesz hozzá, akkor annak nem lesz semmi értelme. Ez már eléggé körülhatárolja, hogy miről van egyáltalán értelme írni.


2. Gyárts egyedi tartalmat. Avval, hogy összemásolgatsz mindenfélét, vagy valami összehányt minőségtelen dolgot gyártasz, nem leszel népszerű, és az ilyen munka még rossz képet is ad a készítőjéről, ami szerintem neked sem célod.


3. Erre a kérdésre igazi válasz talán nem is létezik. Sokféle ember van, attól függ, hogy kit akarsz elérni a munkáddal. Az első szempont szerintem inkább az legyen, hogy avval foglalkozz, amivel szeretsz, és ha a munkád jó minőségű és egyedi, akkor idővel úgyis lesznek olyanok, akiket érdekelni fog a blogod. Ha nem tudsz érdekeset és egyedit nyújtani, akkor pedig nem sok értelme van az egésznek (vagy legalábbis nincs értelme komolyabb hírnévben reménykedni).


Szóval röviden és tömören: gondold végig hogy mi érdekel. Gondold végig, hogy ezek közül miről tudsz értelmesen írni annyit, hogy a blog soha ne legyen üres, és miről tudsz kitartóan írni, mert akkor nem leszel híres, ha a blogot 2 hét után törlöd, és hidd el, hogy sokan teszik ezt, nem tudom miért. Koncentrálj tehát az érdeklődési körödre, gondold át, hogy amivel foglalkozni szeretnél, avval milyen formában lenne értelme foglalkozni (mert vannak blogok amik inkább videókat vagy fényképalbumokat osztanak meg kevés szöveggel, vannak bizonyos formában interaktívabb blogok is, stb., mindnek megvan az előnye a témától függően), alakíts ki (vagy valakivel alakíttass ki) egy erre megfelelő designt, és vágj bele.


Ez úton szeretnék sok sikert kívánni, és ha bármi kérdésed van, vagy ha bármi segítség kell, akkor írj bátran privátban, szívesen segítek bármiben. ;)

2014. okt. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
70%

Az előzővel 100%ban eggyetértek. Azt még hozzátenném, hogy ne közölj triviális infókat. Attól, hogy valamit tudsz, még nem biztos, hogy mások ezt nem tudják és érdekli is őket.


Pl. lehetsz te aranyhörcsög szakértő, az emberek 80%át pont nem érdeklik a hörcsögök. Akiket meg igen, azoknak több infó fog kelleni annál hogy "oooolyan cuckik" és emellé nyolcvan kép. Őket pl. az fogja érdekelni, hogy hogyan építsenek terráriumot, hogyan alakul pározatások esetén a tenyésztett állatok genetikája stb.


Fontos, hogy az adott írások érdekeljék az embereket, és hasznosak legyenek. Ha interaktív a blog, az mégjobb. Pl. azok a kérdezz-felelős tumblr blogok azért sikeresek, mert az emberek (pl. a gyakorival ellentétben) ott garantált minőségű válaszokat kapnak.

2014. okt. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!