Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Az hogy lehet, hogy én nem...

Az hogy lehet, hogy én nem látok semmit a 3D-s képekben?

Figyelt kérdés
Gyerekkorom óta próbálgatom, de semmi. Már mindenféle módszert ajánlottak, de soha egy másodpercre se láttam semmit se egyik 3D-s képben sem. Lehet ennek valamilyen egészségügyi oka, mondjuk hogy rossz a szemem? Mert én évek óta úgy érzem (a képektől függetlenül), hogy nem igazi a térlátásom, néha nem tudom két tárgyról megmondani, hogy melyik van közelebb vagy hogy egy ember jön vagy megy az utcán.

2014. márc. 6. 07:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Sose voltam 3d-s moziban, de nem is merek rá beülni, mert tutira feleslegesen költöm rá a pénzt. Azért, mert egyszer 3d tv-t lehetett kipróbálni egy üzletben, előtte meg ott voltak a szemüvegek, és lehetett csodálkozni. Na, én felvettem, néztem a szabad szemmel amúgy eltolt, két színű műsort, és semmi. Ugyanolyan tré volt a kép, semmi háromdé, meg arcod előtt hadonászás a tv-ből... Lehet a tv, a műsor, vagy a szemüveg volt szar, de én nem láttam semmit. Lehet hülyeség az egész, és ketten vagyunk csak ilyen nyomorékok. :D
2014. márc. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Tengor ***** válasza:

A térlátás is egy képesség, ami ha nincs meg, akkor nem kell 3D-s TV-re költened.

(az utcán jövő/menő embereket könnyű azonosítani: akinek az arcát látod az jön, akinek a hátát az megy :D)

2014. márc. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Színtévesztés miatt is lehet.
2014. márc. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező nem 3D mozikra gondolt, hanem erre:


[link]


Bambulj egy kicsit, ne mozgasd a szemed, és a kép mögé nézz. Ne akarj fókuszálni.

AMikor bejön a kép, akkor már mozgathatod a szemed, és normálisan megnézheted.

2014. márc. 6. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
És lemarad. Ha az első képet már "látod", akkor a többi utána meg van 1-2 másodperc alatt.
2014. márc. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én semmit nem látok speciel. :D Nézem, bambulok és ugyanolyan marad, retek tudja, mit kéne látnom.
2014. márc. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Egy nagyon határozott 3D-és ábrát :)
2014. márc. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot, de sajnos nem működik. Nem látok semmit, ráadásul kb. fél perc bambulás után éles nyilallást érzek a szememben és könnyezni kezd... :(

Néha-néha újra próbálom, de azért az már gyanús, hogy általános iskolás korom óta nem látok ezekben a képekben semmit. Ráadásul ha elmegyek egy 3D-s filmre, ott se látom rendesen a filmet, és megfájdul a fejem, és nagyjából fél óra elteltével már egy kínszenvedés a filmet tovább nézni.

2014. márc. 7. 13:52
 9/12 anonim ***** válasza:

Sajnos van ilyen, hogy 3D vakság.

[link]

2014. márc. 8. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Másik oldal hasonló kereső szóra:

[link]

2014. márc. 8. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!